Mesi majstorijom probio bedem Meksika

Argentina - Meksiko

Argentina je u derbiju 2. kola grupe C pobedila Meksiko rezultatom 2:0 (0:0) i napravila veliki korak ka plasmanu u nokaut fazu.

U odnosu na meč protiv Saudijske Arabije (1:2), selektor Argentine Lionel Skaloni je promenio pola tima, tačnije petorica startera sa premijere meč protiv Meksikanaca počeli su sa klupe. Nove snage nisu donele boljitak, mučili su se “gaučosi” do 64. minuta kada je majstorija Lea Mesija prelomila utakmicu.

Primio je slavni Argentinac loptu od Anhela Di Marije na 22 metara od gola, potom udarcem po zemlji pogodio donji levi ugao golmana Očoe i doneo ogromno rasterećenje svom timu, a na golgetrskom kontu zabeležio osmi pogodak na pet Mundijala i na večnoj listi strelaca se izjednačio sa Dijegom Armandom Maradonom.

Tačku na trijumf stavio je Enco Fernadez, efektno je nadmudrio Gutiereza i još efektnije smestio loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Od početka se igralo tvrdo, šansi nije bilo ali je viđeno nekoliko oštrih startova, na granici da se za njih dodeli možda i crveni karton. Desni bek “gaučosa” Gonzalo Montijel je već u 5. minutu dobio lakat od Aleksisa Vege. Defanzivac Argentine našao se ubrzo i na udaru Irvinga Lozana, zatim je usledio izuzetno oštar start Nestora Arauha nad Akunjom…

Kapiten Meksika Andres Gvadrado ušao je istoriju fudbala kao jedan od šestorice igrača koji su nastupali na pet Mundijala. Odigrao je 179. meč za nacionalni tim, od aktivnih fudbalera u kataru ispred njega je samo Kristijano Ronaldo (192), međutim, zbog povrede morao je da napusti teren u 42. minutu.

Njegova zamena Erik Gutijerez već u narednom minutu je iznudio prekršaj. Fantastično je izveo slobodan udarac Aleksis Vega, preko živog zida ciljao je rašlje, a Emiliano Martinez paradom uhvatio živu loptu.

U nastavku selektor Argentine Skaloni izvšio je nekoliko izmena i napokon našao dobitnu kombinaciju.