Mihajlo Stolić novi šampion Balkana

Proteklog vikenda Trebinje je bilo domaćin najboljim biciklistima Balkana u vidu balkanskog šampionata. Somborski biciklisti u dresu representacije i ove godine su dominirali sa osvojenih čak 5 medalja. Srpski tim od 21 takmičara u svim kategorijama imao je čak 5 biciklista BK S Team-a.

Najuspešniji muški takmicar na prvenstvu bio je kadet Mihajlo Stolić koji je na drumu pobedio, a na hronometru za sekund bio iza pobednika. Agresivna vožnja tokom cele trke uz fenomenalan sprint protiv grčkog reprezentativca, doneli su mu prvu balkansku titula, kojom je jos jednom dokazao da je trenutno najbolji biciklista svoje generacije na ovim prostorima. U istoj kategoriji klupski drugar Igor Nadoveza osvojio je treće mesto u drumskoj voznji došavši na taj nacin kao i Mihajlo do svog najveceg uspeha u karijeri.

U konkurenciji juniorki, Sara Počuča je i ove godine osvojila dve medalje. Srebro u njenoj disciplini, hronometru, i bronzu na drumu. S obzirom da je tek ulazno godiste ove kategorije, ovo je bio i njen vise nego odlican nastup i potvrda da izrasta u veliku sampionku.

Pored njih, na balkanskom prvenstvu su za BK S Team ucestvovale i kadetkinja Bojana Vujasinovic i seniorka Ivana Vilim. Bojanaje na hronometru bila 4, izgubivši sve tri medalje za nekoliko sekundi, dok je Ivana odvezla takodje odličnu trku, te u istoj disciplini zauzela 5. mesto.

Ovo je bila kruna blistave 2019. sezone, koja je po mnogo čemu najuspešnija godina za naš klub. Sa 5 učesnika u nacionalnom timu i 5 medalja bili smo jedan od najzastupljenijih i najuspešnijih klubova na balkanskom prvenstvu. Sa ovih novih 5 medalja, za 6 godina ukupno smo osvojili 18 medalja na balkanskim prvestvima, od cega svih šest sezona imamo bar jednog balkanskog šampiona, sto nas cini najuspešnijim biciklističkim klubom na Balkanu.