Mitrogol za čistu desetku!

Reprezentacija Srbije večeras je ostvarila izuzetno značajnu pobedu protiv Azerbejdžana 2:1 na velelepnom Olimpijskom stadionu u Bakuu.

Dvostruki strelac za naš tim bio je Aleksandar Mitrović u 15. i 81. minutu igre, a jedini pogodak za Azerbejdžan postigao je Mahmudov u 59. minutu igre.

Dragan Stojković Piksi, selektor reprezentacije Srbije, odlučio je da meč protiv Azerbejdžana započnu: Rajković, Pavlović, Spajić, Stefan Mitrović, Maksimović, Gudelj, Radonjić, Kostić, Milinković-Savić, Tadić i Aleksandar Mitrović.

Za Azerbejdžan meč su započeli: Magomedaliev, Medvedev, Abas Huseinov, Badalov, Krivočuk, Badavi Huseinov, Mahmudov, Ibrahimli, Salahli, Nuriev, Gorbani.

Srbija napokon igra fudbal. Martovski ispitni rok za „upis“ na Svetsko prvetnstvo u Kataru 2022. godine naši momci su uspešno završili. Pobedili smo Irce, remizirali sa evropskim prvacima Portugalcima i večeras pobedili neugodne Azere.

U ranoj fazi meča „orlovi“ su došli do vođstva. Tandem Tadić – Mitrović se još jednom pokazao kao savršena napadačka opcija reprezentacije Srbije. U 15. minuti meča Tadić pronalazi Mitrovića na ivici šesnaesterca, koji odmah nakon prijema šalje loptu u golmanov donji levi ugao.

Nakon vodećeg gola reprezentacija Srbije do kraja poluvremena imala je još nekoliko izglednih šansi da ugrozi domaćeg golmana Magomedalieva.

Početak drugog poluvremena pripao je Azerima. Pretili su Azeri i nakon jedne nespretne greške Filipa Kostića u našem šesnaesterca došli su do kaznenog udarca u 59. minuti igre, koji je uspešno realizovao Mahmudov.

Probudila se Srbija nakon pogotka Mahmudova. Krenula je ofanzivnije. Ređale su se šanse jedna za drugom, a onda u 81. minuti igre Sergej Milinković-Savić kao na tacni poslužuje Aleksandra Mitrovića, koji sa nekih 17 metara šalje pravu bombu u gol Mahamedalieva.

Nakon ovog meča Srbija je zagospodarila vrhom grupe A sa 7 bodova. Portugal ima 4 boda i utakmicu manje, Luksemburg 3 boda, a Irci i Azeri su bez bodova.

Photo credits: Fudbalski savez Srbije