Moćna Zvezda pregazila rumunskog šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su ekipu Kluža iz Rumunije u prvom meču plej-of kvalifikacija Lige Evrope rezultatom 4:0 (2:0).

Od samog starta izabranici Dejana Stankovića ušli su silovito u meč. Već u 5. minutu meča srpski šampion došao je do vođstva golom Milana Pavkova. Na sredini terena presečen je napad gostiju, a Sanogo je potom uputio oštru loptu po zemlji u šesnaesterac Rumuna. Do lopte je prvi stigao Ben, koji je odmah iz prve opalio i pogodio rumunskog golmana Arlauskasa. Na odbijenu loptu naleteo je oporavljeni Pavkov, kojem nije bilo teško da glavom pošalje loptu u nebranjeni deo gola ekipe Kluža.

Gospodarili su crveno-beli sredinom terena tokom većeg dela prvog poluvremena. U 38. minutu fudbaleri Crvene zvezde duplirali su svoje vođstvo. Akciju na sredini terena započeo je Aleksandar Katai, koji je uposlio uz levu aut liniju slobodnog Mirka Ivanića. Ivanić je idealnim centaršutem pronašao Pavkova u kaznenom prostoru gostiju, a Zvezdina „devetka“ grudima je spustila loptu do Kataia, koji preciznim udarcem donosi novu radost navijačima crveno-belih.

Početak drugog poluvremena protekao je u par solidnih šansi sa obe strane. Prvo su gosti zapretili iz slobodnog udarca u 50. minutu, da bi dve minute kasnije opet sjajno skočio Pavkov, ali ovaj put golman Arlauskas je ostao nesavladan. Izabranici Dejana Stankovića do trećeg pogotka stižu preko najboljeg svog stranca u istoriji El Fardu Bena. Prethodno je Mirko Ivanić ukrao loptu na sredinu terena i uputio se ka golu Rumuna. Na svojoj desnoj strani video je slobodnog Bena, kojem je pravovremeno uputio pas, a Ben u stilu najvećih fudbalskih znalaca povećava Zvezdino vođstvo na 3:0.

Konačan rezultat crveno-beli postavili su u 77. minutu meča. Ovaj put uloge asistenta i strelca zamenili su Ivanić i Ben. Ben je izveo korner sa leve strane, a u šesnaestercu Kluža najviše je skočio Mirko Ivanić i postavio konačnih 4:0.

Revanš meč između srpskog i rumunskog šampiona igraće se za nedelju dana u Klužu.