Na startu Svetskog prvenstva rukometašice Srbije savladale Poljsku

Rukomet

Na svetskom prvenstvu za rukometašice u Španiji u grupi B, reprezentacija Srbije je startovala pobedom nad Poljskom rezultatom 25:21 (16:13).

Srpkinje su meč prelomile u poslednjih pet minuta. Poljakinje nisu iskoristile igrača više kod rezultata 23:21, Jovana Stojiljković je povisila na 24:21 dva i po minuta pre kraja. Rivalke potom nisu iskoristile napad, a sa igračem više Srbija je povela sa nedostižnih 25:21.

Na početku drugog poluvremena Srbija je imala šest poena prednosti pogocima Jovane Stojiljković, Anđele Janjušević i Nataše Lovrić. Poljakinje su uzvratile i ponovo smanjile na tri pogotka zaostaka, da bi se 15 minuta pre kraja približile na 20:19. U momentima bolje igre Poljakinja zablistala je golman Kristina Graovac sa dva odbranjena sedmerca i nekoliko sjajnih intervencija. Uz pomoć efikasne Jovane Stojiljković i Anđele Janjušević upisana je prvi trijumf na Svetskom prvenstvu.

U prvom delu Srpkinje su konstanto bile u vođstvu ali nikako nisu uspevale da steknu ubedljivije vođstvo zahvaljujući i dobrim odbranama golmana Poljske Adriane Plaček.

Najefikasnije u redovima Srbije bile su Anđela Janjušević sa 7 i Jovana Stojiljković sa šest golova, kod Poljske su se istakle Aleksandra Rosiak sa 6 i Dagmara Nocun sa 5 pogodaka.

U prvom meču u grupi B, Rusija je ubedljivo savladala Kamerun sa 40:18.

Izvor: Euronews / Foto: MN Press