Na vaterpolo “krovu sveta” može biti samo reprezentacija Srbije!

Na vaterpolo "krovu sveta" može biti samo reprezentacija Srbije!

Da su Srbi apsolutni vladari svetskog vaterpola, na najlepši mogući način potvrdili su i mladi vaterpolisti Srbije. Vaterpolo reprezentacija Srbije do 20 godina postala je prvak sveta. Mladi “delfini”, u finalu Svetskog prvenstva u Pragu, savladali su reprezentaciju Italije rezultatom 10:8 (3:3, 1:1, 3:2, 3:2).

Odličnom i pametno organizovanom igrom puleni Uroša Stevanovića pobedili su izuzetno jakog protivnika i posle srebra u Kuvajtu, pre dve godine, popeli su se na sami krov sveta.

“Azuri” su meč otvorili sa tri minimalna vođstva. Maksimalno borbeno odgovorili su srpski vaterpolisti i bez ikakvih problema stizali su Italijane. U drugoj četvrtini obe reprezentacije postigle su po pogodak i na poluvreme otišlo se nerešenim rezultatom 4:4.

Nakon dva izjednačenja u trećoj četvrtini mladi Radulović postiže pogodak 1,20 pre kraja treće četvrtine i donosi prednost “delfinima”, da bi odmah na startu poslednje deonice doneo postigao još jedan pogodak i Srbiju “odlepio” na dva gola razlike. U tim momentima, u redovima Italijana zavladala je opšta panika i nervoza, pošto im ništa nije polazilo za rukom, dok s’ druge strane vaterpolisti Srbije su se odlično branili. Iz jednog takvog spleta okolnosti kapiten Srbije Branković fantastičnim udarcem rešio je meč. Juriti tri gola prednosti protiv ovakve izuzetno moćne Srbije bila je nemoguća misija.

Na kraju, Italijani su uspeli samo da ublaže poraz. Meč je završen rezultatom 10:8 za mlade srpske vaterpoliste.

Još jedan dragocen trofej stiže u vitrine Vaterpolo saveza Srbije, a ono što je najbitnije je da Srbija ne treba da brine za budućnost svog reprezentativnog vaterpola.

Za najboljeg igrača Svetskog prvenstva proglašen je Marko Radulović, dok je za najboljeg golmana izabran Vladimir Mišović.