Najbolji srpski sportista svih vremena u finalu Vimbldona! Pao je i Šapovalov!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković savladao je u polufinalu Vimbldona Kanađanina Denisa Šapovalova rezultatom 3:0 (7:6, 7:5, 7:5 ) za 2 sata i 47 minuta.

Ovom pobedom srpski as se plasirao u svoje trideseto grend slem finale u karijeri, a treće ovogodišnje. U finalu Vimbldona Novak Đoković će se sastati sa odličnim Italijanom Mateom Beretinijem i pokušaće da dođe do svoje 20. grend slem titule.

Beretini je danas u prvom polufinalnom meču bio uspešniji od poljskog tenisera Huberta Hurkača rezultatom 3:1 (6:3, 6:0, 6:7, 6:4) u setovima.

Novak je odlično otvorio meč. Bez izgubljenog poena na svoj servis došao je do prvog gema. Poveo je sa 30:15 na servis Šapovalova i sve se činilo da će Đoković doći do svog prvog brejka, ali onda je odlično zaigrao kanadski teniser. Ne samo da je uzeo tri naredna poena i izjednačio na 1:1, već je odmah u sledećem gemu napravio brejk, koji je potvrdio bez izgubljenog poena. Novak više nije dozvolio iznenađenje na svoj servis, a 12. teniser sveta na svoj servis Đokoviću nije dopuštao ni poen da osvoji sve do 10. gema, kada je na 30:30 promašio zicer i dao priliku našem asu da se vrati u set. Prvu brejk šansu svetski broj jedan nije iskoristio, ali odmah sledeću jeste i na ovaj način došao do izjednačenja u setu na 5:5.

Potom su oba tenisera uzeli gemove na svoj servis i otišlo se u taj-brejk, koji je Novak rešio u svoju korist rezultatom 7:3.

U drugom setu oba tenisera bila su držali su svoje servis gemove, ali u četvrtom i šestom gemu na servis Đokovića Šapovalov je imao nekoliko brejk šansi koje nije iskoristio. Odlučujuću prednost najbolji teniser sveta pravi u 11. gemu drugog seta kada pravi brejk i odmah u sledećem gemu na svoj servis dolazi do prednosti od 2:0 u setovima.

Treći set otvorio je kanadski teniser koji je bio siguran na svoj servis. Poveo je sa 1:0, a odmah potom u drugom gemu pripretio je Novaku izgradivši čak tri brejk šanse koje nije iskoristio.

Odoleo je Nole napadima Kanađanina i došao do izjednačenja u gemovima. Potom je Đoković uzvratio sa tri brejk šanse, ali Šapovalov nije dopustio našem teniseru da dođe do kapitalne prednosti i poveo je sa 2:1 u trećem setu. Usledio je period igre u kojoj su oba tenisera čvrsto držala svoj servis, a onda je Novak u 11. gemu napravio odlučujući korak tako što je napravio brejk i bez izgubljenog poena na svoj servis okončao meč.

Još jedan mali korak deli najboljeg srpskog sportistu svih vremena do 20. grend slem titule! Idemo Nole!