Nebojša Đurić šesti u bacanju diska, parastrelci bez finala na Paraolimpijskim igrama

Srpski paraatletičar Nebojša Đurić osvojio je šesto mesto u bacanju diska, u klasi F5, na Paraolimpijskim igrama Tokiju.

U finalu diska paraatletski reprezentativac Srbije iz Užica postavio je svoj lični rekord hicem od 39,14 metara. Nažalost, ova daljina višestrukom osvajaču evropskih i svetskih medalja nije bila dovoljna za paraolimpijsko postolje.

Zlatno odličje osvojio je Brazilac Santoš Baptista, koji je bacio disk 45,49 metara. Srebrna medalja pripala je Jogešu Katunaju iz Indije (44,38), dok je bronzana otišla u ruke Kubancu Leonardu Diazu (43,36).

Prvog dana u parastreljaštvu na Igrama u Tokiju nastupila su dvojica srpskih parastrelaca, koji su svoj nastup završili u kvalifikacijama.

Laslo Šuranji zauzeo je 12. mesto u gađanju vazdušnom puškom u kategoriji SH1, dok je Dejan Ristić osvojio 16. poziciju vazdušnom puškom, u kategoriji SH2, u mešovitoj muško-ženskoj konkurenciji.