Nerešeno u Humskoj: Katai ponovo koban po Partizan

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde su u Humskoj odigrali 165. večiti derbi, koji je završen nerešeno 1:1.

Bolje je krenuo gost iz Ljutice Bogdana, pošto je već u 4. minutu veliku priliku nakon konfuzije Saničanina i Vujačića imao Dioni, ali je Popović bio siguran.

Sledeću veću šansu na meču je imao Aleksandar Katai, koji je nakon centaršuta Rodića pokušao glavom da matira Popovića, ali ga je u tome sprečila prečka.

Iako je Zvezda bila opasnija tokom prvog dela poluvremena, Partizan je probudio pogodak Bibarsa Natha u 36. minutu. Nisu lepo ispratili Izraelca defanzivci šampiona Srbije, a loše se postavio i Borjan.

Nakon toga krenuli su napadi crno-belih. Već u sledećem napadu Natho je ponovo imao izglednu priliku, ali je Sanogo odlično izblokirao taj šut.

Potom je Urošević nakon pasa u prostor ostao sam, doduše nešto iskosa ispred Borjana, ali se umesto šuta odlučio za centaršut, što je Dragović izblokirao.

U poslednjem trenutku dobru priliku za Zvezdu je imao Sanogo, nakon ubačene lopte. Ali je njegov pokušaj glavom prošao malo preko prečke.

Odmah po nastavku meča imao je Partizan veliku šansu. Rikardo postiže gol, nakon odbrane Borjana, ali je on poništen zbog prethodnog faula nad Rodićem.

Ponovo je Rikardo imao priliku za pogodak, nakon prodora Jovića prihvatio je loptu na petercu, ali umesto da asistira slobodnom Uroševiću on se na kraju odlučio za šut iz okreta, koji je bio neprecizan.

Ulazak mlađih igrača Crvene zvezde je podigao ekipu, a to se videli iz toga što je Aleksandar Katai uspeo da postigne pogodak za izjednačenje rezultata u 84. minutu

Upravo tim pogotkom je postavljen konačan rezultat ovog 165. večitog derbija.

Izvor: Objektiv