Nova pobeda Partizana, nakon preokreta pao i TSC

Partizan

Fudbaleri Partizana savladali su na gostovanju u Bačkoj Topoli ekipu TSC-a sa 3:1 u derbi meču 14. kola Superlige Srbije.

Veoma dinamičan meč odigrali su TSC i Partizan na solidno popunjenom, novom stadionu u Bačkoj Topoli.

TSC je testirao Partizan, uspeo da ih namuči, ali je lider tabele domaćeg prvenstva položio taj test i upisao 12. pobedu u 13 odigranih utakmica. Domaćin je prvi stigao do prednosti, golom Petkovića u devetom minutu.

Uigrana akcija nakon kornera rezultovala je prilikom glavom koju je uspešno odbranio golman Stevanović, ali se lopta odbila do Petkovića, koji je potom matirao golmana gostiju. Ipak, Partizan je ekspresno reagovao i nakon samo tri minuta izjednačio.

Greška odbrane TSC-a na svojoj polovini, Natho je poslao pravovremeni pas ka Rikardu, a napadač Partizana koristi situaciju jedan na jedan sa golmanom. Do kraja prvog dela utakmice Partizan je uspeo da postigne još dva gola.

U 27. minutu, crno-beli su odigrali veoma lepu i tečnu akciju, koji je preciznim udarcem krunisao Terzić, pa je Partizan poveo sa 2:1. Mladi fudbaler crno-belih je u 36. minutu bio na pravom mestu i u pravo vreme, natrčao na odbitak nakon šuta Natha i glavom postigao drugi gol na meču.

TSC je u poslednjim minutima prvog i u uvodnih desetak minuta drugog poluvremena imao par veoma dobrih šansi za postizanje drugog gola na meču. Nedostajalo je domaćinu sreće i koncentracije u završnici, pošto je Banjac pogodio stativu, a Stevanović odbranio udarce Stanojlovića i Stojkovića.

Ritam fudbala je u velikoj meri opao u drugom delu meča, što je više odgovaralo Partizanu, koji je bez većih problema priveo meč kraju i upisao novu pobedu. Iako je bilo par šansi pred oba gola, rezultat se nije menjao.