Odbojkašice Apatina na korak do titule

Derbi petog kola plej-ofa Prve lige sever između odbojkašica Apatina i ŽOK Vrbas zasluženo je pripao domaćim igračicama koje su slavile sa ubedljivih 3:0 (25:20, 25:19, 25:13).

Susret je u prva dva seta opravdao očekivanja, jer su gošće, koje su do jučerašnjeg susreta bile vodeće na tabeli, samo u tom periodu parirale raspoloženim učenicama trenera Miloša Popovića, dok su u trećem doživele pravu katastrofu. Prvi set je počeo igrom poen za poen, a onda su Apatinke napravile razliku od pet poena koju su uspešno zadržale do kraja prve deonice. U drugom setu viđeno je mnogo uzbuđenja, dosta dugih poena koji su uglavnom pripali odbojkašicama Apatina koje su zasluženo osvojile i drugi set. U trećem  setu na parketu je bila samo jedna ekipa, što potvrđuje rezultat 25:13! Apatinke su bile više nego ubedljive, a igru su im krasile sjajna odbrana, as servisi, odlično podizanje lopti i neodbranjivi smečevi.

Nakon ovog kola obe ekipe, Apatin i Vrbas u poslednje kolo ulaze sa istim brojem pobeda i poraza.
Pobednik lige će biti poznat upravo  nakon utakmica poslednjeg kola  plej ofa, u kome Vrbas dočekuje Spartak, a Apatin gostuje u Somboru ekipi CVS Elbraco Technoland.