Održana ulična trka, Sombor 2017.

Obaveštavamo vas, da se u petak, 20.10. u 16:00 časova održala sportska manifestacija povodom Oslobođenja grada Sombora, pod nazivom „Ulična trka, Sombor 2017“. Na trci je učestvovalo preko 700 učenika i učenica osnovnih, i srednjih škola i oko 80 mladih budućih sportista iz Predškolske ustanove „Vera Gucunja“ za koje su bili zaduženi profesori fiz. vaspitanja Siniša Lazić, Filip Lokas i Jovan Uzelac.

Mnogobrojne učesnike i posetioce najpre je pozdravila profesorka Mira Trifunov, Nakon nje, sreću takmičarima i poruke zdravog učestvovanja u sportu uputili su, u ime gradske sportske organizacije Miloš AleksićAntonija Nađ Kosanović, gradska većnica za sport, omladinu i decu i Dragan Maksimović, predsednik Sportskog saveza grada Sombora.

Organizatori, Sportski savez grada Sombora ( Ilija Lalić, prof. Predrag Mandić, prof. Radovan Rašković, Imre Oto, Aleksandar Knežević, Nemanja Kovač)  uz svu podršku lokalne samouprave i naravno, Atletski klub Maraton, koji je i začetnik ovakvih manifestacija, zaslužuju najvišu ocenu. Jednako, epitete pohvale idu i na adresu vrednih volontera somborskog Crvenog krsta,  a podršku su dali i Kompanija Jafa Crvenka, osiguravajuća kuća Megapolis, firma Bonati, knjižara Pergamona Sombor, JKP Čistoća, caffe „Priča“, Agroklaster, Agrocar, Bošković Agrar, Tepkos d.o.o., JKP Vodokanal Sombor, Lider, PU „Vera Gucunja“ Sombor i Sportski centar Soko. Ovim putem se zahvaljujemo i svim školama, nastavnicima, učiteljicama koji su doveli decu na ovu manifestaciju.

Evo i rezultata po troje prvoplasiranih u svim uzrasnim grupama:

Predškolci

Devojčice: 1. Vasilisa Pešić (vrtić Bubamara), 2. Anastasija Kostić (Bajka), 3. Milica Bosnić (Neven).

Dečaci: 1. Luka Podražić (Bajka), 2. Vukašin Vranić (Višnjica), 3. Miloš Katanić (Venčić).

Osnovne škole

I razred (devojčice): 1. Sofija Cvetković („Avram Mrazović“), 2. Lara Zujić („Avram Mrazović“), 3. Vanesa Adam (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan).

Dečaci: Vojin Mijović („Avram Mrazović“), 2. Jovan Ilić („Avram Mrazović“), 3. Mihajlo Čikara („Ivo Lola Ribar“).

II razred (devojčice): 1. Milica Kovačev (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan), 2. Elena Ćopić („Žarko Zrenjanin“, Apatin), 3. Mila Vujko („Ivo Lola Ribar“).

Dečaci: 1. Nikola Vulin („Dositej Obradović“), 2. Vojin Janković („Dositej Obradović“), 3. Dragan Bjeloš („Nikola Tesla“, Klajićevo).

III razred (devojčice): 1. Vanja Milošević („Nikola Vukićević“), 2. Manuele Sekulić („Miroslav Antić“, Čonoplja), 3. Jana Knežević („Avram Mrazović“).

Dečaci: 1. Aleksa Mirković („Dositej Obradović“), 2. Vasilije Đermanović („Dositej Obradović“), 3. Veljko Pavlović („Dositej Obradović“).

IV razred (devojčice): 1. Sanja Rajšić („Žarko Zrenjanin“, Apatin), 2. Jelena Pavkov („Avram Mrazović“), 3. Dunja Milović („Ivo Lola Ribar“).

Dečaci: 1. Filip Peša („Dositej Obradović“), 2. Lazar Dedić („Dositej Obradović“), 3. Marko Polovina (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan).

V razred (devojčice): 1. Maša Buišić („Dositej Obradović“), 2. Lana Radić („Avram Mrazović“), 3. Helena Raič (Bratstvo Jedinstvo, Sombor).

Dečaci: 1. Gregor Sekulić („Miroslav Antić“, Čonoplja), 2. Rajko Nikolić (Bratstvo Jedinstvo, Sombor), 3. Noel Feješ (Bratstvo Jedinstvo, Bezdan).

VI razred (devojčice): 1. Milana Plavšić („Nikola Tesla“, Kljajićevo), 2. Jovana Kovačević („Nikola Tesla“, Kljajićevo), 3. Dejana Todorović; apsolutna prvakinja: Aleksandra Rajšić („Žarko Zrenjanin“, Apatin).

Dečaci: 1. Aleksa Kanjo („Dositej Obradović“), 2. Stefan Marić („Nikola Vukićević“), 3. Milan Radosavljević („Ivo Lola Ribar“).

VII razred (devojčice): 1. Jefimija Milutin („Dositej Obradović“), 2. Đurđina Đurđina Vidović („Miroslav Antić“, Čonoplja), 3. Dajana Antić (Bratstvo Jedinstvo, Sombor).

Dečaci: 1. Mihajlo Lakić („Dositej Obradović“), 2. Mihajlo Katanić („Nikola Vukićević“), 3. Luka Cvetićanin („Dositej Obradović“).

VIII razred (devojčice). 1. Bojana Vujasinović (Bratstvo Jedinstvo, Sombor), 2. Ana Kosanović („Nikola Tesla“, Kljajićevo), 3. Nikolina Šarčanski („Dositej Obradović“).

Dečaci: 1. Nikola Galetin („Ivo Lola Ribar“), 2. Petar Drvar („Dositej Obradović“), 3. Dalibor Cico („Nikola Tesla“, Kljajićevo).

Srednje škole

I razred (devojke): 1. Natalija Dedić (Srednja medicinska škola), 2. Jelena Vučković (Srednja tehnička škola), 3. Tijana Ševo (Gimnazija „Veljko Petrović“ i Srednja muzička škola Sombor).

Momci: 1. Uroš Ivetić (Gimnazija), 2. Marko Dmitrović (Tehnička), 3. Gojko Pavić (Tehnička).

II razred (devojke): 1. Vasilisa Đuričić (Gimnazija), 2. Danica Opačić (Gimnazija), 3. Nevena Borovica (Srednja ekonomska škola).

Momci: 1. Aleksandar Perović (Gimnazija), 2. Rastko Galetin (Tehnička), 3. Stojan Bastaja (Gimnazija).

III razred (devojke): 1. Jelena Zorica (Ekonomska), 2. Kristina Licinger (Gimnazija), 3. Aleksandra Rakin (Gimnazija).

Momci: 1. Kristijan Gulači (Gimnazija), 2. Milan Grgić (Tehnička), 3. Gojko Perišić (Medicinska).

IV razred (devojke): 1. Dajana Kult (Gimnazija), 2. Petra Parčewtić (Gimnazija), 3. Irina Zelić (Srednja poljoprivredno-prehrambena).

Momci: 1. Kristijan Vaš (Gimnazija), 2. Sebastijan Krekić (Gimnazija), 3. Stanislav Zelić (Poljoprivredna).

Izvor: sportskisavezsombor.com