Odžačani sve bliži liderskoj poziciji

Tekstilac – Mladost (Bački Petrovac) 2:1 (1:0)

Odžaci – Gradski stadion (bez publike)

Sudija: Vanja Filipović (Subotica) 7

Strelci: Pešić 11, Radojčić 77-mi minut (Tekstilac), a Plavšić 75-ti minut (Mladost)

Žuti kartoni: Jakuš, Plavšić i Ivetić ( Mladost)

Tekstilac: Ignjatović 7, Šarenac 7, Gostović 7, Anđelković 6,5, Dakić 6,5 (Mitrović 6,5), Božičić 7 (Mijatović 6,5),  Pešić 7, Prelić 7, D, Jovanović 6,5(Pivarov 6,5), Radojčić 7, Stokić 6,5 (Popović)

Madost BP: Lenja 6 (67. Vučić), Ožvat 6,5, Jakuš 6,5, Šproh 6 (Čiep 6), Brajković 7, Stoisavljević 6,5 (Petej 6), Plavšić 7, Đaković 7, Zorić 6,5, Kanja 6,5, Ivetić 7.

Igrač utakmice: Pešić

Odžačani su dobro otvorili utakmicu jer su već u 11-om minutu stigli do prednosti. Kapiten domaćih, Dario Božičić, je uputio dobar centaršut sa desne strane, a na pravom mestu se našao Vladimir Pešić i glavom sa osam metara zatresao mrežu gostiju. Oni se nisu predali, te su u dva navrata ozbiljno pripretili. Prvo je Zorić sa 16 metara pucao pored gola, a potom je to učinio i Stoisavljević. Samo minut kasnije Božičić je mogao duplirati prednost, ali je bio neprecizan.

Na pocetku drugog poluvremena, ofanzivni bek Pavel Ožvat, mogao je izjednačiti, ali je njegov udarac sa desetak metara Ignjatović odbranio. Posle neiskorišćene prilike koju je imao mladi Anđelković, dva minuta kasnije stigla je kazna. Usledio je dobar centaršut sa desne strane, a Plavšiću nije bilo teško da iz blizine prosledi loptu u nebranjeni deo mreže. Radost gostiju kratko je trajala, jer je Radojčić posle dobrog dodavanja Anđelkovića izbio ispred golmana Mladosti  i lako zatresao mrežu za konačnih – 2:1.

Ovom pobedom Tekstilac je prišao na korak do liderske pozicije na tabeli Vojvođanske lige Sever, a u narednom kolu Odžačani gostuju u Bačkoj Palanci ekipi Krila Krajine.