Odžačanima se smeši titula jesenjeg prvaka Tekstilac- Mladost Turija 3:2 (1:0)

Odžaci – Gradski stadion

Sudija: Nemanja Kuzmanović (Vrbas) 7

Strelci: Pešić 2, Božičić 70. iz penala i Mijatović 85. minut (Tekstilac), a Vasić

51, Komlenić 53. (Mladost)

Žuti kartoni: Šarenac, Zelić, Pešić, Prelić, Mitrović (Tekstilac), a Gajić, Vasić,

Gašić, Milovanović (Mladost)

Crveni kartoni: 71. minut Zelić (drugi žuti) Tekstilac, a u 65. minuti Gajić drugi

žuti (Mladost)

Tekstilac: Ignjatović 7, Šarenac 7, Gostović 7, Zelić 7, Jovanović 7 (Stokić 7),

Božičić 8,5, Pešić 8, Prelić 7,5, Popović 7, Mitrović 7, Simić – (od 25. Radojčić

7) (od 85. Mijatović 7,5)

Mladost: Ađanski 7,5, Hađinac 6,5 (od 87. Trivić -), Gajić 6,5, Vasić 8,

Adamović 7, Gašić 7, Gubaš 7, Milovanović 6,5, Srdanov 7,5, Ikrašev 7,

Komlenić 7,5

Igrač utakmice: Božičić

Posle dobrog prodora i centaršuta sa leve strane, golman gostiju je kratko odbio loptu, koju je Pešić poslao u mrežu. Bio je to uvod u nervoznu igru većine igrača oba tima, pa je sudija često morao posezati za kartonima. Do kraja ovog dela susreta, igra se odvijala između dva kaznena prostora, bez pravih prilika za pogotke.

Drugo poluvreme donelo je znatno bolju i sadržajniju igru. Gosti se nisu mirili sa vođstvom domaćina, pa su sve češće igrali na polovini domaćina. Ta ofanziva im se isplatila u 51. minutu, kada je pokretljivi Vasić sa više od 20 metara poslao loptu po zemlji u sam desni ugao nemoćnog vratara Tekstilca.

Samo dva minuta kasnije, Turijci su preokrenuli rezultat. Srdanov je uputio dobar centaršut pred gol domaćih, a najbolje se snašao Komlenić i glavom iz blizine zatresao mrežu za 1:2. To nije pokolebalo igrače Tekstilca, koji kreću u napad. Posle faula nad Pešićem, sudija je pokzao na penal, a siguran realizator je bio kapiten Božičić. Samo što je ušao u igru, mladi Mijatović je sa više od 30 metara, snažnim i preciznim šutem postigao retko lep pogodak za pobedu od 3:2.

Tekstilac je dospeo na deobu prvog mesta na tabeli Vojvođanske lige Sever, a u sledećem, poslednjem kolu ove polusezone, gostuje u Lovćencu domaćem Njegošu.