“Orlovi” ubedljivi protiv Portugalaca!

"Orlovi" ubedljivi protiv Portugalaca!

Odbojkaška reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala reprezentaciju Portugalije rezultatom 3:1 (25:15, 25:21, 22:25, 25:  ) u setovima, u četvrtom kolu grupe A, na  Evropskom prvenstvu u Poljskoj.

Izuzetno siloviti i dominantni bili su izabranci Slobodana Kovača u prvom setu, na tarafleksu Tauron Arene u Krakovu. Srpski odbojkaši prvu osetniju prednost napravili su kada su poveli sa 14:10, a onda su prosto počeli da melju protivnika. Od rezultata 17:13 “orlovi” su napravili seriju 8:2 i rezultatom 25:15 okončali su prvi set u svoju korist.

U drugom setu, odbojkaška reprezentacija Srbije dopustila je Portugalcima samo početno vođstvo od 1:0, a onda je i ovaj set stavljen “pod ključ” i potpunu kontrolu. Veoma brzo su naši odbojkaši napravili prednost od 3-4 poena i tu prednost držali su do samog kraja seta, koji su dobili rezultatom 25:21.

Treći set doneo je neku drugu i neprepoznatljivu Srbiju. Osetio se veliki pad u igri i to je reprezentacija Portugalije iskoristila na najbolji mogući način, dobiviši ovaj set rezultatom 25:22.

Nakog izgubljenog seta, trgnuli su se izabranici Slobodana Kovača. Odlučno su krenuli srpski odbojkaši da osvoje četvrti set, a samim tim da dođu i do nove pobede na prvenstvu Starog kontinenta. Odmah na početku, poveli su naši sa 3:0, a pred kraj četvrtog seta udvostručili su prednost na 18:12, koja im je omogućila mirniju završnicu. Ova poslednja deonica u susretu dobijena je rezultatom 25:17, za konačnih 3:1.

Vredi napomenuti da je susret protiv Portugalije propustio kapiten reprezentacije Nemanja Petrić, koji se oporavlja od lakše povrede. Petrić će odsustvovati i u narednom meču protiv reprezentacije Grčke, a njegov povratak očekuje se u drugoj fazi takmičenja.