Ožegović pogodio za Mladost, minimalac za nastavak uspešne serije

“Mladost” iz Apatina je nastavila niz dobrih rezultata i utakmica bez poraza pošto su za vikend na svom terenu bili bolji od “Tekstilca” minimalcem 1:0 (0:0).

Sama utakmica je samo u početnom delu ličila na derbi. Oba tima su imala svoje istina poluprilike, ali ta naizgled terenska ravnoteža je trajala samo u prvih 45 minuta. Od starta drugog poluvremena je bilo očigledno da na terenu postoji samo jedan tim. Domaćini su igrali povezano i angažovano, a kako je utakmica odmicala Apatinci su “dodavali gas” gok su gosti put ka bar jednom bodu tražili sve češćim valjanjem po terenu,prigovaranjem i povlačenjem domaćih napadača za dres. Sigurni sudija Krušić iz Kanjiže nije podlegao provokacijama gostiju pa im je za takvu igru podelio sedam žutih kartona.

Deset minuta pre kraja pravda je došla na svoje mesto. Nakon jednog od sve češćih napada domaćina lopta je došla do mladog Stefana Ožegovića koji je bez puno razmišljanja “opalio” sa dvadesetak metara i smestio loptu pod rašlje u suprotan ugao nemoćnog golmana gostiju. Bio je to pravedan epilog jednog lepog popodneva na stadionu kraj Dunava, a aplauzi sve brojnije publike, i pesma mališana gostiju kluba su potvrdili da je uprava OFK Mladosti ove jeseni na pravom putu.

Najlepši momenat ove utakmice koja je po plasmanu ekipa važila za derbi desio se pre prvog sudijskog zvižduka. Na teren su izašli mali gosti OFK Mladosti, učenici OŠ Žarko Zrenjanin. Uz aplauz prisutnih preko 400 gledalaca slikali su se za uspomenu sa domaćim fudbalerima, a nakon toga su tokom utakmice sa tribina svi u glas pevali himnu domaćina: “Nek se čuje nek se zna da je Mladost najbolja…”

Izvor: Radio Dunav