„Panceri“ poklekli pred moćnim „orlovima“!

U danu koji je obeležila vest da je naš Somborac Nikola Jokić proglašen za najkorisnijeg igrača najjače košarkaške lige na svetu, muška odbojkaška reprezentacija Srbije pobrinula se za još jednu lepu vest. Odbojkaši Srbije su danas u okviru prvog kola trećeg vikenda Lige nacija u Riminiju savladali reprezentaciju Nemačke rezultatom 3:1 (19:25, 25:22, 25:18, 25:15) u setovima.

[wonderplugin_video iframe=”https://youtu.be/AW1mR63j-4E” lightbox=0 lightboxsize=1 lightboxwidth=960 lightboxheight=540 autoopen=0 autoopendelay=0 autoclose=0 lightboxtitle=”” lightboxgroup=”” lightboxshownavigation=0 showimage=”” lightboxoptions=”” videowidth=600 videoheight=400 keepaspectratio=1 autoplay=0 loop=0 videocss=”position:relative;display:block;background-color:#000;overflow:hidden;max-width:100%;margin:0 auto;” playbutton=”https://www.025.rs/wp-content/plugins/wonderplugin-video-embed/engine/playvideo-64-64-0.png”

Nisu najbolje „orlovi“ startovali u prvom setu, što je dovelo do gubitka prvog seta rezultatom 19:25. Nakon toga viđena je neka nova, bolja i konkretnija Srbija. Od rezultata 9:8 u drugom setu naši reprezentativci nisu ispuštali prednost i sigurnom igrom priveli su set kraju i stigli su do izjednačenja. Od sredine trećeg seta puleni Slobodana Kovača gospodarili su parketom dvorane u Riminiju. To je rezultiralo osvajanjem naredna dva seta i novom petom pobedom u okviru Lige nacija.

Najefikasniji u timu srpske odbojkaške reprezentacije bili su primač Pavle Perić i Dražen Luburić sa 15 poena.

Naše momke sutra očekuje meč protiv Irana od 10.00 časova, a u poslednjem kolu trećeg vikenda u petak, 11. juna, snage će odmeriti sa reprezentacijom Sjedinjenih Američkih Država od 18.00 časova.