Partizan kroz dramu do plasmana u plej-of Lige konferencija!

Fudbaleri Partizana eliminisali su u revanš meču trećeg kola kvalifikacija Lige konferencija rusku ekipu Soči, nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca 4:2. Meč u regularnom toku završen je rezultatom 2:2.

Od prvog sudijskog zvižduka beogradski crno-beli započeli su ofanzivu na gol Rusa. Fantastični Lazar Marković je u prvih pola sata igre par puta pošteno promešao odbranu Sočija, ali gol rivala iz Rusije sačuvao je golman Džanaev.

Iako je Partizan imao terensku inicijativu, nakon odlične timske akcije gosti dolaze prvi u vođstvo preko Terekova u 33. minutu. Bez obzira na primljeni pogodak crno-beli su nastavili u svom ritmu i već posle deset minuta igre u drugom poluvremenu Jojić postiže pogodak za izjednačenje.

I kada su svi pomislili da će „parni valjak“ preokrenuti meč na radost navijača u Humskoj desio se novi šok u 76. minutu. U par poteza ispala je kompletna zadnja linija Partizana, a Terekov novim pogotkom dovodi svoj tim nadomak plasmana u dalju rundu Lige konferencija.

Pravi potez strateg crno-belih Aleksandar Stanojević napravio je uvođenjem u drugom poluvremenu Aleksandra Šćekića i Nikole Terzića. Upravo njih dvojica izrežirali su izjednačujući pogodak Partizana u poslednjem minutu regularnog toka meča. Terzić je iz kornera poslao oštru loptu na prvu stativu na koju je naleteo Šćekić, koji je preciznim udarcem glavom savladao Džanaeva. Do kraja regularnog toka meča više nije bilo pogodaka i meč je otišao u produžetke.

Loše se domaćini iz Humske otvorili prvih 15 minuta. Samo pukom srećom i odličnom prisebnošću golmana Popovića, te štopera Vujačića, Rusi nisu došli do novog vođstva. Potez utakmice viđen je u 110. minutu kada je Stanojević zamenio golmane. Kao da je predosetio strateg Partizana da će se meč morati rešiti udarcima sa jedanaest metara. Umesto Popovića na gol crtu je stao Nemanja Nikolić. Upravo Nikolić je sa dve odbrane u penal seriji izrastao u heroja meča i zahvaljujući njemu „parni valjak“ prošao je u dalju fazu takmičenja.

Lider srpskog fudbalskog šampionata u plej-ofu Lige konferencija igraće u protiv portugalske Santa Klare. Prvi meč je na programu 19. avgusta u Portugalu, a revanš je nedelju dana kasnije u Beogradu.