Partizan poražen od Genta u Ligi konferencija 0:1: Kums kaznio crno-bele u Humskoj

partizan

Nije Partizan večeras uspeo da trijumfom uveća evropski koeficijent Srbije, na stadionu u Humskoj, te su pred oko 10.000 navijača slavili su gosti rezultatom 1:0.

Stručni štab Genta odlično je pred ovaj meč škartirao Partizan, te “Indijanci” nisu dozvolili “parnom valjku” da se upali večeras.

Gosti su imali kontrolu igre i većinu vremena loptu u svom posedu, dok su crno-beli sporadično napadali. Dobru su priliku imali igrači Partizana u 21. minutu. Natho je majstorski propustio loptu do Rikarda Gomeša koji je pomalo bio sebičan, mogao je da vrati do Izraelca koji se našao u boljoj poziciji.

Dosta sadržajnije bilo je drugo poluvreme. Otvorili su ga igrači Partizana na bolji način. Menig je iskosa pokušao da proigra Natha koji je šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije umalo su gosti kaznili taj promašaj.

Čekvatadže koristi grešku na sredini terena, poslao je loptu do Ođiđe Ofoje, Odbranio je Popović, a nakon kornera postignut je gol koji je rešio pitanje pobednika. Kums je iskoristio dobru loptu na petercu za 1:0.

Usledio je nalet Genta nakon gola, dva dobra napada imali su gosti. Prvo je Fortuna imao izglednu šansu Popović brani, nekoliko sekundi ranije oprobao se i Ofoje.

U 87. minutu Bolat je lagano dotakao loptu nakon fantastičnog šuta Vujačića sa preko 30 metara, lopta pogađa prečku i odlazi u Korner, potom je pripretio i Holender, ali ništa od gola. Turski golman ugasio je svaku nadu partizanovaca.

Izvor: Novosti