Penal lutrija donela finale kupa Vojvodine

Pobedom nad Bečejom posle boljeg izvođenja penala, fudbaleri „Apa-futsala“ su ostvarili jedan od najvećih uspeha kluba od osnivanja – plasman u finale Kupa Vojvodine. Dva puta su gosti vodili, domaćini dva puta stizali do konačnih 2:2 u regularnom delu utakmice. Uprkos nerešenom rezultatu opšti utisak prisutnih preko 300 gledalaca je da su domaćini tokom regularnih 40 minuta bili konkretniji i organizovanijom i požrtvovanom igrom bili bliže pobedi.

Pobeda je mogla i da bude ostvarena desetak minuta pre kraja kad Mladen Vuković nije realizovao penal a svega dva minuta pre kraja utakmice ni gosti nisu imali sreću sa „bele tačke“ jer je golman Vuković zaustavio šut protivničkog igrača.

Nakon poslednjeg sudijskog zvižduka pristupilo se izvođenju penala i u toj penal seriji Vuković je odlučio pobednika. Prvo je odbranio šut, a zatim iz poslednjeg penala doneo pobedu svom timu.

U finalu će Apatinci igrati sa novosadskim „Internacionalom“.

I pored želje da se finalna utakmica organizuje u Apatinu, ljudi iz saveza nisu imali razumevanja pa će se poslednja utakmica u Kupu Vojvodine igrati u Novom Sadu.

Izvor: Radio Dunav