Počeo prolećni deo sezone u Vojvođanskoj ligi Sever

POBEDE SLOGE, CRVENKE I TEKSTILCA, MLADOST DONELA BOD IZ VRBASA, A RADNIČKI DANAS BIJE BORBU ZA PRVU POBEDU

Prvo kolo proleća u Vojvođanskoj ligi Sever donelo je dosta radosti klubovima sa ovih prostora. Važne pobede ostvarene su u premijernim utakmicama, a i osvojen bod apatinske Mladosti ima veliki značaj.

Derbi koji je odigran u Čonoplji između domaće Sloge i ČSK Pivara pobudio je veliko interesovanje sportske javnosti i na osnovu razultata ispunio je očekivanja, jer je ishod bio neizvestan sva do same završnice. Poveo je domaćin u 12. minutu golom Nikole Makara i na taj način krunisao bolju igru. Očekivalo se da će nakon primljenog pogotka odbrana gostiju kapitulirati još koji put, a onda samo dva minuta kasnije, kao grom iz verdra neba, gosti preko Tasića uspevaju da izjednače. Trebalo je dosta vremena izabranicima trenera Aleksandra Lazarevića da krunišu bolju igru i konstantne atake ka golu, juče nesigurnog golmana Ivanovića koji snosi krivicu za prvi, ali i za drugi primljeni pogodak. Do pobede je Sloga došla golom najboljeg pojedinca susreta Milana Matijevića u 75. minutu.

Ovaj derbi odigran je pred punim tribinama, na veoma teškom terenu koji je sputavao igrače da prikažu sve što znaju, ali treba istaći detalj koji zaslužuje svaku pohvalu. Nekadašnji igrač mnogih klubova, počev od apatinske Mladosti pa do nastupa za reprezentaciju, poklonio deci FK Sloga iz Čonoplje 25 kompleta sportske opreme.

Po tri boda osvojili su Crvenka na svom terenu protiv Tavankuta pobedom od 2:0, Tekstilac je slavio pred svojim pristalicama 3:1 protiv Krila Krajine iz Bačke Palanke, dok je Mladost odigrana nerešeno 2:2 u Vrbasu.