Poraz Bratstva 1946

BRATSTVO 1946 – VRŠAC 1:2 (0:1)

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva 1946, poraženi su na svom terenu u susretu 7. kola Srpske lige Vojvodina od Vršca sa 1:2. Nakon svega viđenog, pobeda gostiju je zaslužena i, iskreno rečeno, mogla je biti izražena sa većom razlikom. Prigrevčani su delovali umorno, bezvoljno i sve što su radili bile su individualne akcije, dok su gosti ostavili utisak krajnje organizovanog tima, a igru su im krasile brze i jednostavne akcije koje su uglavnom bile opasne po gol domaćina. Najavu lošeg izdanja, domaći fudbaleri pokazali su već u 16. munutu kada je neozbiljnost golmana Čučkovića i iskusnog Bulatovića, mogao da kazni agilini Vidakov, koji im je oduzeo loptu ispred gola, ali se nije najbolje snašao pa je Čučković uspeo da sačuva svoju mrežu. To mu se nije posrećilo u 23. minutu, kada je Vidakov odlično reagovao na nabačenu loptu iz kornera, od strane Spasića, i glavom je poslao u mrežu. U drugom delu, Prigrevčani su zaigrali nešto agresivnije, ali gosti iz brze akcije u 54. minutu dupliraju svoju prednost. Nezadrživi Vojkan Sarajlin, lako je pretrčao Bulatovića, sjajno centrirao, a na petercu se našao rezervista Ilić koji glavom pogađa loptu i šalje je iza leđa Čučkovića. Pokušavali su igrači Bratstva 1946 da preokrenu rezultat i bili su nadomak toga u 72. minutu, kada je Beljin u svom kaznenom prostoru oborio Zečevića, a usput igrao rukom, pa je arbitar Stefan Jeknić iz Subotice, pokazao na belu tačku. Penal je u gol pretvorio Šveljo, ali dalje se nije moglo. U tim trenucima, nesreća dolazi, jer se pouzdani univerzalac Branislav Vejnović povredio i morao je da napusti igru, pa su Prigrevčani do kraja igrali sa igračem manje.
Nakon ovog poraza, Bratstvo 1946 dospelo je u sredinu tabele, tačnije trenutno se nalaze na sedmoj poziciji, ali sa utakmicom više, sasvim je izvesno da će naredno kolo, kada gostuju Dunavu iz Starih Banovaca, dočekati na lošijem mestu na tabeli.