Poraz Bratstva u Banovcima

Fudbaleri prigrevačkog Bratstva su u okviru 16. kola Srpske lige grupa Vojvodina gostovali direktnom konkurentu za ulazak u viši rang takmičenja, ekipi Omladinac iz Novih Banovaca koji su ih savladali sa 2:0(0:0) i tako trenutno preuzeli prvo mesto na tabeli.

Bratstvo je u prvih 45 minuta bilo bolji rival, a pored sumnjive situacije u šenaestercu domaćina posle koje sudija nije pokazao na belu tačku, odlične šanse za postizanje gola imali su po dva puta Nosković i Ćovin ali se na pauzu ipak otišlo rezultatom 0:0.

Domaćin se posle pauze konsolidovao i uspeo da stvori nekoliko prilika i iz jedne od njih u 59. minut postigne vodeći pogodak, da bi samo nakon 60 sekundi desni bek Bratstva, Bajčev dobio drugi žuti karton pa su prigrevčani u nastavku igrali sa igračem manje. U 82. minut “pocrveneo” je i Vladetić i to na intervenciju četvrtog sudije, da bi odlukom istog arbitra u 92. minutu i Ćovin dobio istu “nagradu”.

Krenuli su gosti na sve ili ništa u nadi da će postići izjednačujući pogodak, ali je iz kontra napada u 95. minutu Omladinac postigao drugi pogodak kojim je overio pobedu i postavio konačan rezultat od 2:0.

Bratstvo u sledećem meču ide na gostovanje u Šid ekipi Radničkog, a poroblem za trenera Bačića biće četvorica kažnjenih igrača Bajčev, Ćovin, Vladetić i Ivanović koji je skupio šest žutih kartona pa će morati da odradi meč pauze. Postoji šansa da se Vladetiću ukine suspenzija posto je igrač Omladinca dao izjavu u njegovu korist i potvrdio da ga fudbaler Bratstva nije udario, a odluku o ovom slučaju doneće savez.

Izvor: Radio Dunav