Poraz kuglaša „Kljajićeva“

Večeras Turnir „Prvomajski uranak“

Kuglaši „Kljajićeva“ doživeli su debakl u susretu sa šampionskim sastavom „Beograda“. Lider je slavio maksimalnim rezultatom 8:0 (3.797:3.155). Koliko su domaćini bili dominantni govori i podatak da su pet od šest njihovih kuglaša prebacili preko 600 srušenih čunjeva. Najinteresantniji duel odigrali su Igor Kovačić (669) i Milan Trkulja (627). Iako je Trkulja imao odličan nastup, to nije bilo dovoljno za osvajanje boda.

Sa druge strane, kuglaši „Vihora“ su sa 7:1 (3.508:3.396) savladali beogradski „Partizan“.

Ovom pobedom Somborci su se izjednačili na tabeli sa ekipom iz Kljajićeva. Oba naši predstavnika nalaze se u donjem delu tabele sa po šest bodova. U narednom kolu Kljajićevo dočekuje petoplasiranu novosadsku „Vojvodinu“, dok će „Vihor“ gostovati „Jedinstvu“ iz Novog Bečeja.

Ekipa „Korduna“ prolećni deo prvenstva započela je pobedom nad „Vojvodinom“ iz Bačkog Gradišta sa 7:1 (3.462:3.146). Poene za lidera prvoligaškog karavana upisali su: Marko Basara (589), Milan Mudrić (564), Petar Mudrić (593), Miloš Karagaća (563) i Milan Cimeša (589). Nastupio je i Dušan Čekeliš (564) koji je za dva čunja bio lošiji od rivala. Identičnu pobedu ostvarila je i ekipa „Apatina“ koja je bila bolja od „Spartaka“ iz Debeljače.

Nakon desetog kola „Kordun“ i „Apatin“ imaju po 18 bodova. U narednom kolu, „Kordun“ gostuje fenjerašu iz Golubinaca, dok će „Apatin“ igrati protiv „Vojvodine“ iz Bačkog Gradišta.

Tagovi:
Pročitajte još: