Poraz Mladosti na startu

Šamar na samom startu. Bezidejnu, sporu i indolentnu Mladost rezultatom 3:0 (3:0) savladala je istoimena ekipa iz Bačkog Petrovca na startu sezone 2017/18. u Vojvođanskoj ligi – grupa “Sever”.

Već u 6. minutu Đokić je pobegao Uzelcu, trčao je 30 metara ka golu domaćih, i na kraju matirao loše postavljenog Jošića. Pet minuta kasnije novi pokušaji gostiju, prvo Kanja, pa Valenčik, ali bez promene rezultata.

U 15. minutu prva prilika za Apatince, Divjak je promešao odbranu protivnika, ali izostala je kvalitetna završnica.

Samo minut kasnije domaći su tražili penal zbog igranja rukom, ali tada počinje šou glavnog arbitra Đumića.

Seckao je igru, iritirao domaćina, sudio faulove i dodeljivao loptu gostima uz osmeh na licu koji je iritirao navijače domaće ekipe, a kulminacija se desila u 26. minutu kada je Milenković oborio jednog od defanzivaca domaćih u petercu “crvenih” i postigao gol koji je Đumić na iznenađenje svih na stadionu priznao.

Usledili su žestoki protesti, ali odluka nije promenjena. Drugi gol je potpuno demoralisao na ovom meču neprepoznatljivo loše domaće igrače, pa je Kuntić, koji je inače dvadesetak minuta ranije pogodio stativu, u 40. minutu dao gol za ispostaviće se, konačnih 3:0.

U nastavku susreta gledali smo pravu fudbalsku uspavanku, a od pokušaja domaćih vredi istaći Grmušin šut u 53. minutu koji je završio malo preko gola i Mandićev pokušaj tri minuta pre kraja meča koji je golman Petrovčana Lenja odbio u korner.

U sledećem prvenstvenom kolu koje je na programu u subotu 26. avgusta apatinska Mladost gostuje u Čonoplji ekipi Sloge.

izvor: Radio Dunav