Poraz rukometaša i košarkaša, kuglaši i futsaleri slavili

Rukometaši Sivca su u prvom kolu prolećnog dela prvenstva u Super B ligi, u derbi susretu odigranom protiv Mačve u Bogatiću poraženi sa 22:21, poluvreme 12:10 za domaćine. Derbi je opravdao očekivanja, viđena je odlična rukometna predstava u kojoj su odbrane na čelu sa golmanima bile sjajne, što potvrđuje i konačni rezultat. Najefikasniji u ekipi Sivca bio je Čabai koji je postigao 8 golova. Sivac 69 je trenutno četvrti na tabeli sa 13 bodova, a u narednom kolu u opštinskom derbiju dočekuje Crvenku koja je u prvom kolu prolećnog dela prvenstva bila slobodna.
Slobodni proteklog vikenda bili su i košarkaši Hajduka koji su u 16. kolu prvenstva u Prvoj Srpskoj ligi trebali da gostuju u Veterniku i odigraju susret sa ekipom Mladost Veternik, no, domaćini su napustili takmičenje pa je susret registrovan službenim rezultatom 20:0 za Hajduk. Kuljani su trenutno šesti na tabeli sa skorom od 9 pobeda i 7 poraza, a u narednom kolu dočekuju Slobodu iz Novog Sada.
Košarkaši Sivca su u 16. kolu prvenstva u Drugoj Srpskoj ligi pred svojim navijačima izgubili od Beočina sa 94:62. Susret je bio odlučen već nakon prvog poluvremena koje su košarkaši Beočina rešili u svoju korist sa 59:40. Sivčani su trenutno šesti na tabeli sa 4 pobede i 10 poraza, a u narednom kolu idu Velikoj Kikindi u Kikindu.
U 12. kolu prvenstva u Futsal ligi Vojvodine, grupa zapad futsaleri Hajduka su na gostovanju u Novom Sadu pobedili domaćina, ekipu Tango sa 12:6, poluvreme 5:3 za Hajduk. Tri gola za ekipu Hajduka postigao je Kiš, po dva Šinka, Isakov i Živko, a po jedan Radović, Jovanović i Bogićević. Futsaleri Hajduka su trenutno peti na tabeli sa 9 bodova, a u narednom kolu dočekuju ekipu Novi Sad.
Kuglaši Hajduka su bili uspešni. U 15. kolu prvenstva u Prvoj ligi Srbije – grupa Vojvodina kuglaši Hajduka su kao domaćini u Vrbasu pobedili ekipu Vihor iz Sombora sa 7:1 u poenima, odnosno 3288:3256 u oborenim čunjevima. Poene za Hajduk ostvarili su Branko Manojlović sa 565 oborenih čunjeva koliko je oborio i Branko Vuksan, Marko Eraković sa 550, Darko Milović sa 538 i Milorad Vuksan sa 526 oborenih čunjeva, a dva poena Kuljani su dobili zbog ukupno više oborenih čunjeva. Kuglaši Hajduka su trenutno deveti na tabeli sa 9 bodova, a u narednom kolu idu u goste poslednjeplasiranom Radničkom u Novi Sad.
Izvor:qmedia