Poraz Srbije od Portugalije posle produžetaka u futsalu

Futsaleri Srbije završili su takmičenje na Svetskom prvenstvu u Litvaniji, pošto su poraženi od reprezentacije Portugalije sa 4:2 u osmini finala ovog turnira.

Iako autsajderi, Srbija je pokazala izuzetno dobru igru i pretila je svih 50 minuta, ipak, Portugal je pokazao smirenost i iskustvo i utakmicu je “rešio” već sredinom prvog produžetka

Vodio je Portugal 2:0 na poluvremenu, ali je Lazarević vratio našu reprezentaciju u igru sa dva brza gola i time je poslao našu selekciju u produžetke.

Pored njega, značajnu ulogu je imao i golman Aksentijević koji je branio neverovatno na golu Srbije i nekoliko puta je spasio našu reprezentaciju, ali sve je puklo, osetio se umor i taj nerešen rezultat je bio maksimum koji su mogli da pruže naši reprezentativci

Izvor: Telegraf