Poraz Zvezde na startu kvalifikacija za Ligu šampiona!

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u Almatiju od Kairata rezultatom 2:1(1:0) u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Kairat je do prednosti došao u 24. minutu. Nakon kornera sa desne strane u kaznenom prostoru Zvezde najbolje se snašao Hoze Kante, koji je odlično skočio i „zelepio“ loptu u gol iza leđa golmana Milana Borjana.

Crveno-beli su do izjednačenja došli u drugom poluvremenu. Bolje su otvorili igrači šampiona Srbije nastavak meča. Napravili su pritisak na domaćine i kao plod tog pritiska došli su do izjednačenja autogolom hrvatskog internacionalca Dina Mikanovića u 57. minutu igre.

Konačan rezultat u meču Kairat – Crvena zvezda postigao je bivši igrač Parizana Maki Banjak u 78. minutu, kojem je bilo potrebno svega desetak minuta od ulaska u igru da zatrese mrežu aktuelnog prvaka Srbije.

Revanš utakmica između Crvene Zvezde i Kairata na programu je 28. jula na stadionu „Rajko Mitić“ u Beogradu.