Preko „drame“ do medalje! Milenko Sebić osvojio bronzu!

Srpski reprezentativni strelac Milenko Sebić osvojio je bronzanu medalju u disciplini malokalibarska puška – trostav 50 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Do bronzanog odličja Sebić je došao rezultatom 448,2 pogođena kruga.

Zlatnu medalju osvojio je Kinez Čanghong Žang, a srebrnu Rus Sergej Kamenski. Novi olimpijski šampion upucao je 466 krugova, a vicešampion Kamenski 464,2.

Do finala naš bronzani strelac stigao je nakon što je u kvalifikacijama zauzeo četvrtu poziciju. Osam najboljih iz kvalifikacija nastupilo je u završnoj borbi za medalju. Prava drama pratila Milenka na putu do bronzanog odličja. Svoje mesto na olimpijskom postolju „čekirao“ je nakon „brze paljbe“, kada je nadmašio Norvežanina Hega.

Ovom medaljom uvećao se bilans srpskih odličja na najvećoj svetskoj sportskoj smotri i sada naš tim broji ukupno 5 medalja.