Prigrevčani spremni za derbi sezone

PIK PRIGREVICA – MLADOST (Vršac) 36:27 (17:10)

Ostvarili su rukometaši PIK Prigrevice još jednu u nizu pobeda. Oni su sinoć u okviru 17. kola Druge lige Sever na svom terenu savladali Mladost iz Vršca sa 36:21 (17:10). U ovoj utakmici sve je bilo rešeno već nakon prvih pola sata igre, jer su Prigrevčani na odmor otišli sa kapitalnih sedam golova razlike 17:10. Uz svo poštovanje gostiju, u ovim trenucima ni mnogo kvalitetniji rival ne bi uspeo da nadoknadi ovoliko veliki zaostatak, jer Prigrevčani igraju veoma kvalitetno i takva igra ih je dovela do deobe prvog mesta na tabeli. Doduše imaju utakmicu više od Slavije iz Novog Sada, ali to ne umanjuje sjajnu igru i rezultate koje postižu učenici trenera Milke Nikšić. Ona je tokom drugog poluvremena na parket izvodila mlade igrače, po godinama još daleko od seniorske konkurencije, koji su znalački iskoristili svaki sekund proveden na terenu pa su uz veoma raspoloženog strelca Slobodana Kozlovačkog postigao osam golova, iz minuta u minut uvećavali razliku do konačnih 36:21.

Ova utakmica je predigra za ono što je pred ekipom iz Prigrevice. Naime, predstojećeg vikenda oni gostuju u Novom Sadu ekipi Slavije i sa aspekta Milkinih pulena ovo utakmica je najbitnije u celom prvenstvu. Sa eventualnom pobedom stiče se utisak da bi se vrata Prve lige otvorila, a sa neuspehom morao bi se čekati kiks. Ipak mora se priznati da su Novosađani favoriti u ovom susretu, jer igraju na svom terenu, a u prvoj utakmici koja je odigrana u Prigrevici slavili su sa 37:28 i tu prednost su stekli u drugom poluvremenu jer se na odmor otišlo sa 18:19.