Prigrevčanima novi bodovi

BUDUĆNOST (Alibunar) PIK PRIGREVICA 31:33 (18:14)

Kada se nešto hoće i želi, onda se to i može. Mlada ekipa PIK Prigrevice pokazala je da u sportu postoje još oni kojima je klupski grb svetinja i da složno može mnogo toga da se uradi. Prigrevčani su u okviru 12. kola Druge rukometne lige Sever gostovali u Banatskom Karlovcu gde ih je u svojstvu domaćina ugostila ekipi Budućnosti iz Alibunara. Fizički mnogo jači i iskusniji domaći rukometaši očekivali su sigirne bodove, pogotovo nakon prvih pola sata kada su na odmor otišli sa rezultatom 18:14. Tako nisu razmišljali “klinci” koje vodi trener Milka Nikšić, već su u pauzi između dva poluvremena doneli odluku da srce ostave na terenu i pokušaju iskoristiti sve slabosti rivala. Predvođeni na golu sjajnim kapitenom Nikolom Čovićem i raspoloženim strelcima Slobodanom Kozlovačkim i Dušanom Ćeranom, postigli po devet pogodaka, mladi rukometaši PIK Prigrevice odigrali su drugi deo utakmice za pamćenje.

Prednost Budućnosti trajala je još samo devet minuta drugog poluvremena, a nakon toga iz minuta u minut bilo je sve jasnije da će bodovi otići u Prigrevicu. Doduše, uspeli su domaći igrači da vrate rezultatsku neizvesnost u 53. minutu kada je na semaforu stajalo 28:28, ali je onda na scenu stupio kapiten Čović koji je sa nekolko odličnih odbrana omogućio svojoj ekipi da stekne prednost i na kraju slavi sa 33:31. U redovima PIK Prigrevice nije bilo slabog pojedinca, a pored napomene da je pobedio timski duh i da su srcem osvojeni bitni bodovi, epitet junaka susreta ipak treba dodeliti Nikoli Čoviću koji je pored vrhunskih odbrana davao stimulans mnogo mlađim saigračima i pokazao kako se predvodi tim u teškim trenucima. Pored dva boda, sa kojima su se učvrstili u gornji deo tabele, Prigrevičani su pokazali niz drugih kvaliteta, od kojih je najbitiniji da rukomet ima svoju budućnost u ovom selu. U sledećem kolo motivisani Prigrevčani su domaćini ekipi Radničkog iz Jaše Tomić.