Proteklog vikenda održan Poletov kup 2019

Prvog dana vikenda, 09.02.2019.godine, somborski sportski klub „Polet“ bio je organizator međunarodnog plivačkog mitinga „Polet kup 2019 – 8. Memorijal Martin Burnach“.

Na mitingu je učestvovalo 290 takmičara iz 22 plivačka kluba iz Srbije, Mađarske i Hrvatske. Za „Polet“ se takmičilo 27 takmičara koji su osvojili ukupno 40 medalja. U ekipnom plasmanu takmičari Poleta, sa osvojenih 49.864 bodova su osvojili pehar Polet kupa.

Medalje za Polet su osvojili:
Aleksa Rađenović
zlatne medalje na 100m slobodno, 50m delfin, 100m mešovito, 200m slobodno i srebrnu medalju na 50m slobodno. Za najvredniju trku na takmičenju, sa najviše osvojenih FINA bodova, na 200m slobodno, Aleksa je osvojio Memorijal Martin Burnach. Ujedno je proglašen za najuspešnijeg takmičara u apsolutnoj kategoriji zbirom FINA bodova četiri isplivane discipline;
Matija Rađenović je osvojio četiri zlatne medalje i jednu srebrnu u kategoriji dečaka 13-14 godina i dve bronzane medalje u apsolutnoj kategoriji. Zlatne medalje Matija je osvojio u disciplinama: 200m leđno, 50m prsno, 100m prsno, 100m mešovito, srebrnu medalju na 50m delfin. U apsolutnoj kategoriji Matija je osvojio bronzane medalje na 200m leđno i 50m prsno;
Nemanja Bukalov je u apsolutnoj kategoriji osvojio tri zlatne, dve srebrne i jednu bronzanu medalju. Zlatne medalje Nemanja je osvojio na 100m leđno, 200m delfin i 200m mešovito, srebrne medalje na 50m prsno i 100m mešovito i bronzanu medalju na 100m prsno;
Danica Gazdić je u apsolutnoj kategoriji osvojila tri zlatne, jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Zlatne medalje Danica je osvojila u disciplinama 50m prsno, 200m delfin i 200m mešovito, srebrnu medalju na 100m leđno i bronzane na 50m leđno i 200m prsno;
Marko Kolović je u apsolutnoj kategoriji osvojio jednu zlatnu, jednu srebrnu i dve bronzane medalje. Zlatnu medalju je osvojio na 50m prsno, srebrnu na 200m delfin i bronzane na 100m slobodno i 50m delfin;
Jovana Milošević je u apsolutnoj kategoriji osvojila srebrne medalje na 50m i 100m prsno;
Laura Ležaić u kategoriji devojčica 10-11 godina je osvojila zlatnu medalju na 200m prsno i bronzane medalje na 50m i 100m prsno;
Teodora Stanković je u kategoriji devojčica 10-11 godina osvojila zlatnu medalju na 100m mešovito, srebrnu na 50m leđno i bronzanu na 100m leđno;
Marko Vukmirović je u kategoriji dečaka 11-12 godina osvojio srebrnu medalju u disciplini 200m leđno;
Pavle Sekulić je u kategoriji dečaka 11-12 godina osvojio bronzanu medalju na 200m leđno Mia Ivetić je u kategoriji devojčica 10-11 godina osvojila bronzanu medalju u disciplini 200m prsno i David Kulić na 50 m leđno osvojio je bronzanu medalju.

Dan kasnije, somborski sportski klub „Polet“ organizovao je Međunarodni plivački miting „9. Zimske čarolije“. Na ovom mitingu, koji se održava za mlađe uzrasne grupe 2009., 2010. i 2011. godište i mlađi.

Učestvovala su 153 takmičara iz 16 plivačkih klubova iz Srbije, Mađarske i Htvatske. Za „Polet“ se takmičilo 42 takmičara koji su osvojili ukupno 12 medalja: 4 zlatne, 3 srebrne i 5 bronzanih. Plivači Poleta su sa osvojenih 6.874 boda osvojili u ekipnom plasmanu pehar „Zimskih čarolija“.
Medalje su osvojili:
Nika Rađenović
zlato na 50m delfin i srebro na 50m slobodno. Nadomak medalje Nika je bila na 100m mešovito, 50m leđno i 50m prsno;