Prva rukometna liga Sever – Apatinci ubedljivi, drama u Somboru

APATIN – DOLOVO 34:25 (15:15)

Rukometaši Apatina ostvarili su i petu pobedu u isto toliko odigranih kola u Prvoj ligi Sever. Apatinci su, prema očekivanjima, savladali na svom terenu Dolovo sa 34:25 (15:15) i uknjižili nova dva boda, ali tek nakon što su tokom drugog dela zaigrali mnogo angažovanije kako u defanzivi tako i u napadu. Prvih pola sata igre proslo je nerešeno 15:15. U tom periodu gosti su preko sjajnog Marka Perovića, strelca čak 17 golova, uspeli da drže rezultatsku neizvesnost, a u velikoj meri su im pomogli domaći rukometaši koji su dozvoljavali da skoro svaki napad pretvore u pogodak.

Nema sumnje da je trener Apatinaca, Milan Mihić, između dva dela igre imao šta da kaže svojim izabranicima, koji su u drugih pola sata zaigrali onako kako to dolikuje lideru na tabeli, i iz minuta u minut povećavali vođstvo. Za odbranu Dolova nerešiva enigma bio je Stevan Oljača, strelac 12 pogodaka, od kojih sedam u drugom delu. Apatinci se zasluženo nalaze na vodećoj poziciji prvoligaške tabele, jer imaju maksimalan učinak, a u sledećem kolu gostuju u Bačkom Jarku gde će ih ugostiti domaća Mladost TSK koja ima polovičan uspeh, ali važi za čvrstog domaćina.

SOMBORELEKTRO – NOVA PAZOVA 24:24 (10:14)

U dramatičnoj završnici, rukometaši Somborelektra, uspeli su da iskoriste prednost domaćeg parketa i da spasu bod u duelu sa Novom Pazovom. Utakmica je okončana rezultatom 24:24 (10:14), a sve je moglo da bude mnogo gore za favorizovanog domaćina, jer su gosti u najvećem delu utakmice imali rezultatsku prednost, koja je u jednom momentu bila čak sedam golova prednosti. U 57-om minute, činilo se da je poraz Somboraca neminovan, jer su gostujući rukometaši vodili sa 24:21, ali su tada izabranici trenera Damira Dunklera dali sve od sebe i golovima Kolajića, Kuprešanina i Miskina uspeli da u poslednjim trenucima osvoje već otpisani bod. Najefikasniji u redovima domaćina bili su Sergej Miskin i Ilija Kolajić sa po osam pogodaka, dok je goste u igri držao odlični Mihajlo Marković sa 11 postignutih golova.

Somborci se nalaze na sredini rabele Prve lige Sever sa četiri osvojena boda, a u sledećem kolu gostuju u Dolovu.