Radnički 1912 neporažen u derbiju kola

OFK VRŠAC – FK RADNIČKI 1912 1:1 (0:1)

Strelac za Radnički 1912 Despotović(45)

U derbiju 34. kola Srpske lige Vojvodina fudbaleri somborskog Radničkog 1912 odigrali su nerešeno 1:1 na gostovanju u Vršcu protiv istoimenog domaćina. Nakon svega viđenog, rezultat je, možda, najpravedniji ishod ove utakmice koja je imala dva različita poluvremena. U prvom su Somborci bili agilniji, imali su nešto povoljnije prilike i na odmor su otišli sa golom prednosti. Posle nekoliko neiskorišćenih šansi Despotović je u poslednjim trenucima prvog dela izmamio aplauze nakon što je postigao efektan pogodak. On je u solo prodoru uspeo da se domogne ivice kaznenog prostora, a onda je snažnim i veoma preciznim udarcem poslao loptu pod prečku domaćeg tima.

Činilo se da će pogodak koji je došao za domaćina u najgorem momentu dodatno podići samopouzdanje učenika trenera Dušana Jevrića, ali su oni prepustili inicijativu Vrščanima i opredelili se da čuvaju minimalnu prednost. Ponovo su dobre intervencije mladog Pehilja u prvom planu i on uspeva u nekoliko navrata da sačuva svoju mrežu, ali ne i u 75. minutu kada su domaći igrači iskoristili nesmotrenost odbrane Radničkog 1912 i izjednačili na konačnih 1:1.

Osvajanjem boda Somborci su ostali u kombinaciji da kraj sezone dočekaju na odličnom drugom mestu, ali za to su im potrebne pobede u preostalim susretima. U sledećem kolu koje je na programu 19. maja oni dočekuju Bačku 1901 iz Subotice.