Radnički 1912 remijem startovao novu sezonu

Fudbaleri somborskog Radničkog 1912 novu takmičarsku sezonu 2020/21 u Srpskoj ligi Vojvodina startovali su sa jednim bodom.

Radnički 1912 nije najbolje otvorio susret, pa su domaći igrači u 19. minutu preko Nikole Galića poveli sa 1:0. Strelac vodećeg pogotka našao se sam ispred golmana i pravo je čudo da ga niko nije markirao, odnosno da je dobio priliku da neometan primi loptu i tako pogodi donji desni ugao gola Ićitovića. Nakon toga kreće inicijativa fudbalera somborskog trećeligaša, ali i serija promašaja u kojima je prednjačio Darko Terzić kome je u odlučujućim trenucima sreća okrenula leđa, pa je u nekoliko navrata lopta završavala tik iznad prečke. Do izjednačenja Somborci dolaze u 68. minutu preko Mihajla Goronjića koji se idealno snašao u šesnaestercu domaćina i poslao loptu u mrežu.

U nastavku utakmice fudbaleri Raničkog 1912 bili su bliži golu protivnika, ali ih je trenutak nepažnje koštao lako primljenog pogotka i gubitka meča.

Svakako treba napomenuti da je arbitar Mudrinić iz igre isključio domaćeg igrača Spahića i Somborca Davida Kneževića u 69. minutu.

U nerednom kolu koje se igra u subotu, Radnički 1912 biće domaćin Borcu iz Sakula.