RADNIČKI 1912 – STARI GRAD (Bačka Palanka) 4:0 (3:0)

Strelci: Unković 32, Knežević 34, Antunić 39, Avdić 52. minut

Žuti kartoni: Tanasić, Ilić, Juhik, Todorović (Stari Grad)

RADNIČKI 1912: Pehilj, Šveljo 8,5, Terzić 7,5, (Rajkovača), Unković 8, Slavuljica 8, Knežević 8, (Molnar), Avdić 8, N. Lazić ml 7,5, (Popović 7,5), Goronjić 7,5, Radovanović 7,5 (Svitić), Antunić 8, (N. Lazić)

STARI GRAD: Buzadžija 6, Jović 5, (Radić 6), Tanasić 5,5, Stojanović 5, (Batinica 6), Vlajić 5, (Krajnović 6), Novevski 6, Todorović 5,5, Ilić 5,5, (Budisavljević), Juhik 6,5, Krstić 6, Banjac 6

Igrač utakmice: Ognjen ŠVELJO

Trebalo je oko pola sata igre da napadač Radničkog 1912 Ognjen Šveljo uvidi sve slabosti protivničkog tabora. On se u 32. minutu bukvalno prošetao kroz kazneni prostor Starog Grada, po levoj strani uz korner liniju, a potom je uposlio odlično postavljenog Unkovića, koji sa oko sedam metara udaljenosti šalje loptu pod prečku. Samo tri minuta kasnije, desila se identična situacija, u kojoj odbrana gostiju nema rešenja za razigranog Somborca, koji ovog puta upošljava Kneževića, a golgeter Radničkog 1912 ne propušta priliku i šalje loptu u mrežu. U 39. minutu, na semaforu je pisalo 3:0, a ponovo je u akciji bio Šveljo. On upošljava brzonogog Avdića koji nesebično dodaje loptu do mladog Antunića i on preciznim udarcem postavlja rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Radnički 1912 nastavlja da stvara prilike, a jednu od njih iskoristio je Avdić u 52. minutu, nakon pasa od strane Slavuljice. Gosti su pripretili u samoj završnici. U 84. minutu, Dejan Juhik je snažno šutirao, ali je lopta umesto mreže pogodila prečku mladog Filipa Pehilja.

Ovom pobedom, Somborci su ostali u gornjem delu tabele Srpske lige Vojvodina, a u sledećem, 14. kolu, oni gostuju Omladincu iz Novih Banovaca.