Radnički 1912 u nastavku slomio otpor Korduna

KORDUN – RADNIČKI 1912 0:5 (0:1)

Strelci: Lazić 41. i 55. Unković 62. Pjošta 75. i Pavić 80

Fudbaleri somborskog Radnički 1912 prikazali su dva različita izdanja i poluvremena u kojima je bilo mnogo dobrih elemenata, ali u prvih 45 minuta nedovoljno efikasno, dok je nastavak doneo veće zalaganje i četiri pogotka.

I pored konstantne terenske inicijative fudbaleri somborskog trećeligaša nisu uspeli da postignu pogodak sve do 41. minuta, a onda je Antunić asistirao Laziću za 0:1. U drugom poluvremenu Somborci su pojačali ritam, pa su domaći fudbaleri samo povremeno prelazili na njihovu polovinu, a rezultat takve igre je još četiri pogotka u mreži Korduna, uz konstataciju da je rezultat mogao biti ubedljiviji.

U 47. minutu Antunić pogađa stativu, a u 53. minutu Slavuljica odlično pronalazi Lazića koji rutinski matira golmana domaćih za 0:2. Šveljin pokušaj iz daljine u 58. minutu završava tik pored stative. U 59. Minutu najlepši momenat na utakmici. Štoper Unković se našao na oko 40 metara od gola domaćina i bez oklevanja uputio snažan udarac poslavši loptu pod prečku za 0:3. U 73. minutu Pjošta lako pogađa za 0:4, a četiri minuta kasnije Šveljo snažnim udarcem pogađa stativu, da bi u 80. minutu isti igrač asistira Paviću na petercu za konačnih 0:5.