Radnički 1912 ubedljiv protiv Stanišića 1920

STANIŠIĆ 1920 – RADNIČKI 1912 1:4 (1:6)

Strelci: Pavin za Stanišić, Avdić (2),Goranović (2), Erdei (ag) i Aćimović za Radnički 1912

Golovima Avdića i Goranovića po dva, autogolom Erdei i Aćimovića, fudbaleri Radničkog 1912 savladali su Stanišić 1920 sa ubedljivih 6:1. Čast domaćina spasao je Pavin koji je dao pogodak za Stanišić.

Radnički 1912 je bio veoma efikasan i po teškom i zamrznutom terenu, a pri tome i po veoma hladnom vremenu prikazao zavidan kvalitet i primetan napredak u svim segmentima igre.

U 5. minutu, Somborci su nakon sjajnog solo prodora Avdića poveli sa 1:0. Minut kasnije, golom Goranovića bilo je 2:0. Isti igrač u 13. minutu postiže novi gol za 3:0. Odmah u sledećem napadu Stanišić, preko spretnog Pavina, smanjuje rezultatski zaostatak na 1:3.

Goleada se nastavila, pa je Erdei autogolom u 18. minutu pomogao Radničkom 1912 da dođe do 4:1.

U nastavku, tačnije u 48. minutu, Avdić je brži od odbrane Stanišića koja ga ruši za opravdano dosuđen jedanaesterac, koji on uspešno realizuje i povećava prednost na 5:1. Imao je Stanišić na momente više od igre, solidno se držao sve do 67.minuta, a onda je Aćimović sa oko 14 metara matira nemoćnog Molnara za konačnih 6:1.