Rukometašice Prigrevice slavile u opštinskom derbiju

APATIN – PRIGREVICA 28:31 (15:13)

Utakmica četvrtog kola Druge ženske rukometne lige Sever, koja je odigrana u Apatinu, između istoimene domaće ekipe i Prigrevice, pripala je gošćama koje su u dramatičnoj završnici uspele da ostvare pobedu i ostanu u samom vrhu tabele.

Prvo poluvreme pripalo je Apatinkama, koje su na odmor otišle sa dva gola prednosti 15:13. Domaće igračice su, tokom čitavog prvog dela susreta, imale rezultatsku prednost i uspešno su igrale u defanzivi, te je to rezultiralo pomenutim rezultatom. U nastavku sasvim drugačija slika na terenu. Prigrevčanke su zaigrale mnogo agilnije, pa su već u 33-ćem minutu uspele da izjednače na 17:17, nakon čega sledi period donekle izjednačene igre. Apatinke su uspele u 56-tom minutu da povedu sa 27:26, ali nakon toga sledi odlična završnica izabranica trenera Milke Nikšić, koje ne greše, i za poslednja četiri minuta uspevaju da postignu pet, a da prime samo jedan pogodak.

U timu Apatina, najefikasnija bila je Jelena Mačkić, sa devet pogodaka, dok su se u redovima Prigrevice, golovima istakle Milica Vujnović i njena imenjakinja Blanuša, sa po osam i Sonja Anđelović sa golom manje.

Sa tri pobede i jednim porazom, rukometašice Prigrevice su na vodećoj poziciji na tabeli, Apatinke imaju dva boda i u donjem su delu tabele. U sledećem kolu Prigrevica dočekuje Naftagas i Elemir, a Apatin gostuje ekipi Obilića iz Novog Kneževca.