Rukometašima Crvenke pripao opštinski derbi

Protekli sportski vikend obeležio je superligaški opštinski rukometni derbi odigran u Sivcu, kao i početak prolećnog dela prvenstva za naše fudbalske kolektive.
U 13. kolu prvenstva u rukometnoj Super B ligi, u opštinskom derbiju odigranom u Sivcu, rukometaši Crvenke su pobedili Sivac 69 sa 21:20 i tako se Sivčanima revanširali za poraz u jesenjem delu sezone. Derbi je ispunio očekivanja, viđena je zanimljiva utakmica u kojoj su odbrane bile na nivou, što potvrđuje i broj postignutih golova. U prvom poluvremenu dominantni rukometaši Sivca, predvođeni raspolođenim Kalićem, koji je u tom delu igre imao šut sedam od sedam, i prvo poluvreme izabranici Branka Žeželja rešavaju u svoju korist sa 16:9. U drugom poluvremenu druga slika: za 30 minuta igre rukometaši Sivca postižu samo 4 gola, a Crvenčani dvanaset. Od 34. do 55. minuta rukometaši Sivca su postigli samo jedan gol i to iz sedmerca i poraz je bio neizbežan. Treba reći i to da se sredinom prvog dela povredio najbolji strelac domaćina Čabai, pa i u toj činjenici može se tražiti razlog neefikasnog drugog poluvremena. Najefikasniji u redovima Sivca bili su Kalić sa 8 i Milojević sa 6 golova, a u redovima Crvenke kapiten Radonjić koji je postigao 5 golova i proglašen je za najboljeg igrača susreta, dok su mladi Nikolić i Predović postigli po 4 gola. Sivac 69 je trenutno peti, a Crvenka šesta sa po 13 osvojenih bodova, a u narednom kolu Crvenka dočekuje vodeću Mačvu iz Bogatića, dok Sivac ide u goste Voždovcu.

Fudbaleri Hajduka su u 16. kolu prvenstva Srpske lige grupa Vojvodina na gostovanju u Novim Banovcima izgubili od domaćina Omladinca sa 1:0. Odolevao je mladi sastav Hajduka do 75. minuta, kada su domaćini uspeli da savladaju odličnog Drinčića i tako ostvare pobedu. Fudbaleri Hajduka su trenutno petnaesti na tabeli sa 11 bodova, a u narednom kolu idu u goste drugoplasiranoj ekipi Bačke u Suboticu.
Fudbaleri Crvenke su bili uspešni na prolećnoj premijeri u Vojvođanskoj ligi. Crvenčani su pred svojim navijačima pobedili ekipu Tavankuta sa 2:0, a oba gola za ekipu Crvenke postigao je mladi Kerekeš. Crvenka je trenutno trinaesta na tabeli sa 16 osvojenih bodova, a u narednom kolu idu u goste ekipi Bajše.
U prvom kolu prolećnog dela prvenstva u Somborskoj područnoj ligi fudbaleri Rusina iz Ruskog Krstura su na gostovanju u Obrovcu izgubili od Borca sa 2:1. Sva tri gola su pala u prvom poluvremenu, domaćin je vodio sa 2:0, smanjio je u samom finišu prvog dela Dimitrije Šarac. Krsturčani su u drugom poluvremenu bili bolji, ali nisu postigli gol pa su poraženi. Rusin je trenutno peti na tabeli sa 29 bodova, a u narednom kolu dočekuje ekipu Budućnosti iz Paraga.

Futsaleri Hajduka su u 13. kolu prvenstva u Futsal ligi Vojvodine pred svojim navijačima izgubili od ekipe Novog Sada sa 5:4. Viđena je veoma zanimljiva utakmica. Prvo poluvreme je okončano rezultatom 2:2, da bi u drugom delu futsaleri Novog Sada bili spretniji, ali i srećniji, poveli su sa 4:2, Hajduk smanjuje, maši nekoliko zicera i za to biva kažnjen. Golove za Hajduk postigli su Kiš dva, a Slijepčević i Senčuk po jedan. Futsaleri Hajduka su peti na tabeli sa 9 bodova, a u narednom kolu idu u goste Fortuni u Futog.

Uspešni su bili košarkaši Hajduka. U 17. kolu prvenstva u Prvoj Srpskoj ligi košarkaši Hajduka su na svom terenu pobedili trećeplasiranu Slobodu iz Novog Sada sa 105:95, iako su gosti prvo poluvreme rešili u svoju korist sa 52:48. Hajduk je nastupio bez svog najboljeg i najiskusnijeg igrača Jovana Bajića, ali je zahvaljujući odličnoj igri u drugom poluvremenu, koju su kreirali Blagojević, Marinković i Lješević stigao do pobede. Sa 10 pobeda i 7 poraza košarkaši Hajduka su trenutno peti na tabeli, a u narednom kolu idu u goste Jedinstvu u Novi Bečej.

Kuglaši Hajduka su u 16. kolu prvenstva u Prvoj ligi Srbije grupa Vojvodina na gostovanju u Novom Sadu izgubili od Radničkog sa 4,5:3,5 u poenima, odnosno 3179:3154 u oborenim čunjevima. Poene za Hajduk osvojili su Darko Milović sa 529 oborenih čunjeva, Marko Eraković sa 562 i Milorad Vuksan sa 494, dok je pola poena osvojio Mirko Bakić sa oborenih 527 čunjeva. Kuglaši Hajduka su deveti na tabeli sa 9 bodova, a u narednom kolu dočekuju ekipu Spartaka iz Debeljače.

Izvor:qmedia