Rukometašima Srbije se otvaraju vrata druge faze EP! Desetkovani Hrvati preslabi za Francuze!

Rukomet

Rukometaši Francuske pobedili su selekciju Hrvatske 27:22 (13:11) u Segedinu u meču prvog kola grupe C na Evropskom prvenstvu koje se održava u Mađarskoj i Slovačkoj.

Trikolori su primili samo pet golova u prvih 20 minuta, prilično rano su preuzeli kontrolu nad utakmicom, dok hrvatski igrači nisu našli rešenja u napadu. Blistala je odbrana Francuske, Vensan Žerar imao je sjajno veče, zabeleživši osam odbrana u prvom poluvremenu. Golman Pari Sen Žermena meč je završio sa 16 odbrana.

U drugom poluvremenu David Mandić je zaradio crveni karton, Francuska nije gubila koncentraciju, Ugo Deskat je bio precizan sa linije za sedam metara pa su Trikolori održavali prednost do samog kraja. Za igrača meča proglašen je Dika Mem koji je bio strelac šest golova.

Hrvatska će u subotu u drugom kolu igrati protiv selekcije Srbije, dok će Francuzi odmeriti snage sa Ukrajincima, a ovaj trijumf olimpijskih šampiona iz Tokija u velikoj meri odgovara i “orlovima”, koji će u balkanskom klasiku, eventualnom pobedom, moći da overe plasman u drugu fazu šampionata.

Izvor: 24sedam / Foto: Arena Sport, Tibor Illyes, MTI via AP