Rusi zakomplikovali situaciju u grupi B na Euro 2020!

Fudbalska reprezentacija Rusije savladala je minimalnim rezultatom reprezentaciju Finske 1:0 (1:0) u 2. kolu grupe B na kontinentalnom prvenstvu u fudbalu na Gazprom areni u Sankt Peterburgu.

Pobedonosni gol za Ruse postigao je Aleksej Mirančuk u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Ovom pobedom ruske reprezentacije situacija u grupi B se u potpunosti zakomplikovala. Tri reprezentacije sad imaju po tri boda, Belgija, Rusija i Finska, dok je jedina bez bodova reprezentacija Danske. Drugo kolo u grupi B zaokružiće Belgijanci i Danci sutrašnjom utakmicom, a ukoliko se desi da Danci pobede Belgijance imaćemo situaciju da sve četiri reprezentacije imaju po tri boda nakon prva kola.