Senzacija! Japan pobedio Nemačku!

Japan - Nemačka

Još jedno veliko iznenađenje na Mundijalu i to ponovo posle preokreta.

Priredili su ga reprezentativci Japana, pobedivši Nemačku 2:1 (0:1), u prvom kolu Grupe E. Ne samo da su “samuraji” osvojili tri boda, već su četvorostrukog prvaka sveta doveli u situaciju da strepi za prolaz, odnosno da doživi istu sudbinu kao pre četiri godine, kada “panceri” prvi put u istoriji nisu prošli grupu na SP. Da se to ne bi ponovilo, Nemačka će, očigledno, morati da pobedi Španiju i Kostariku u preostala dva meča prve faze.

Ništa nije nagoveštavalo da bi Japan mogao da iznenadi velikog favorita. Ne samo zbog vođstva Evropljana stečenog golom Ilkaja Gundogana iz penala, već i zbog slike na terenu u dobrom delu drugog poluvremena, kada su Nemci kontrolisali dešavanja i propuštali silne prilike.

Ipak…

Za šokantni rasplet pobrinuli su se Ritsu Doan u 75. i Takuma Asano u 84. minutu.