Senzacija u Surdulici! Radnik šokirao Zvezdu i žestoko joj uzdrmao šampionski tron!

Crvena zvezda

Radnik je napravio, možda, i senzaciju sezone! Posle velike borbe i 99 minuta, Surduličani su na svom stadionu savladali šampiona Crvenu zvezdu – 2:1 (1:0).

Nagrađeni su izabranici Dušana Đorđevića na kraju za odlično izdanje i ogromno zalaganje protiv favorizovanog rivala, koji većim delom meča nije ličio na ekipu koja pretenduje na zimovanje u Ligi Evrope.

Daleko od toga da se izabranici Dejana Stankovića nisu trudili ili dovoljno zalagali, ali jednostavno večeras potpuno terensku inicijativu nisu uspeli da materijalizuju konkretnijim akcijama, kojima bi ugrozili, danas maestralnog golmana domaćih Ranđelovića, koji je uz Bogdanovskog junak najveće pobede u istoriji Radnika.

Većim delom meča crveno-beli su delovali bezidejno u napadu. Uglavnom preskačući sredinu terena, pokušavali su fudbaleri srpskog šampiona da pritisnu poslednju liniju Radnika, koja je dobila većinu vazdušnih duela sa Zvezdinim fudbalerima, koji su na drugoj strani terena ostavljali previše prostora domaćinu da ih ugrozi iz kontranapada.

I upravo je tako Radnik došao do prednosti. Igrao se 14. minut kada je Kanga izgubio loptu na centru terena, a brzonogi Bogdanovski posle prodora po desnoj aut liniji je pronašao potpuno usamljenog Spasića, kojem sa sedam metara nije bilo teško da matira Borjana.

Zvezda u Surdulici

Šokantan gol domaćih nije promenio odnos snaga na terenu, kao ni samu igru. Možda i iznenađujuće, fudbaleri Radnika se nisu povukli u svoj kazneni prostor, već su nastavili da vrebaju svoju priliku, dok Stankovićevi puleni nikako nisu uspevali da povežu nekoliko dodavanja po zemlji i dođu u priliku da ozbiljnije priprete sjajno organizovanoj defanzivi domaćina.

Na početku drugog poluvremena Zvezdin strateg je napravio trostruku promenu. Gajić, Krstičić i, najviše, Pavkov, uneli su dodatnu energiju u igru crveno-belih, koji su drugi put kapitulirali u jeku svojih ataka ka golu Radnika.

Ponovo je sevnula kontra po desnoj strani. Ponovo je Bogdanovski pretrčao pola terena, proigrao Spasića, čiji šut je iskosa sa leve strane Borjan ovoga puta uspeo da ukroti. Ipak, na odbijenu loptu natrčao je Lukić i u 54. minutu usmerio Radnik ka istorijskom trijumfu.

Šok crveno-belih je, ipak, bio kratkog daha. Samo tri minuta kasnije, Ben je dao “veštačko disanje” šampionu, pošto je iz peterca krunisao akciju iz slobodnog udarca, koji je izveo Kanga, a asistirao Pavkov.

Utakmica

Potpuno očekivano, usledila je totalna ofanziva fudbalera u crveno-belim dresovima, koji su sa svih strana napali Radnik. “Duvalo” je sa svih strana u kaznenom prostoru Surduličana, ali konstantno “nabijanje lopte na palac” na kraju nije pomoglo Zvezdi da dođe barem do boda, za šta najveće zasluge pripadaju mladom Ranđeloviću, koji je u nekoliko navrata brilijantnim paradama sačuvao mrežu posle pokušaja Dragovića i Živkovića, kojem je u 85. minutu nedostajalo i sreće, pošto je u petercu šutirao glavom i pogodio stativu.

Izvor: 24 sedam