Šerif iznenadio Šahtjor: Borusija pregrmela Istanbul

Odličan početak drugog dana Lige šampiona. Odigrane su prve dve utakmice i dva tima su slavila.

Šerif, koji je eliminisao Crvenu zvezdu i zagrebački Dinamo je slavio na debiju u eliti protiv Šahtjora. U isto vreme je Dortmund zapretio svima koji su ih otpisali pobedom protiv Bešiktaša.

Posle velikih pobeda protiv srpskih crveno-belih i hrvatskih “modrih” su igrači Šerifa pokazali da nisu slučajno stigli do najjačeg evropskog takmičenja pošto su pobedii Šahtjor – 2:0.

Krenulo je idealno za domaći tim. U 16. minutu je Kristijano centrirao, a Adama Traore šutirao iz prve i sjajnim volejem doneo prednost. Napadao je tim iz Donjecka, tražio izjednačenje po svaku cenu.

Imali su posed lopte, pokušavali su, nisu uspeli, a onda je stigla kazna. Momo Jansan je u 55. minutu zamenio povređenog Dimitrosa Kovolosa, a onda je sedam minuta kasnije duplirao prednost i ujedno postavio konačan rezultat.

U Istanbulu je Dortmund savladao Bešiktaš – 1:2. Krenuo je domaći tim, na krilima bučne publike, odlično. Mogao je Miši Batšuaji da im donese prednost na samom startu, nije iskoristio zicer.
Nastavili su se napadi, da bi onda stigla ekspresna kazna.

U 20. minutu je supertalentovani Džad Belingem poslao loptu kroz noge golmana za vođstvo gostiju. Napadi “milionera” su se ređali, ali je nedostajala realizacija. Onda je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Erling Holand pokazao zašto je vrhunski golgeter. Iskoristio je dodavanje Belingema i rutinski poslao loptu u mrežu.

Zicere su gosti promašivali i u drugom delu i pravo je čudo da nisu dali bar pet pogodaka. Mogao je Batšuaji surovo da ih kazni, ali nije uspeo u tome. Dortmundovi ziceri su se ređali, pogodili su i prečku, da bi Montero u četvrtom minutu nadoknade smanjio zaostatak i vratio nadu. Međutim, nije bilo vremena za nešto više od toga.

Izvor: Arena sport