Sivčanima remi, Apatinci bez bodova u derbiju

Sivac - rukomet

Rukometaši „Sivca 69“ proteklog vikenda, ugostili su ekipu drugoplasiranog Smedereva. “Panteri” su bili silno motivisani protiv ekipe iz gornjeg dela tabela. Gosti su bolje ušli u meč, brzo su poveli sa 3:0. Domaćinu je trebalo desetak minuta da se stabilizuje i sredinom prvog dela stiže izjednačenje. Narednih deset minuta ekipe su se smenjivale u vođstvu, da bi pred sam odlazak na odmor Smederevci serijom 3:0 na odmor odlaze prednošću 13:10. U nastavku meča domaći trio Kalić – Čabai – Beslać je savršenim akcijama brzo pronalazio rupe u odbrani gostiju što je dovelo utakmicu u egal koji se zadržao do samog kraja. Marko Čabai je bio najefikasniji igrač meča sa deset pogodaka. Lazo Beslać je meč završio sa šest, a Vitomir Kalić sa četiri gola. Ipak, treba napomenuti i fantastičan nastup Nikole Bogojevića na golu ekipe iz Sivca koji je ujedno bio i igrač utakmice.

U derbiju začelja, Apatin je poražen od beogradskog „Sinđelića“. Beograđani su u finišu prvog dela meča stekli četiri gola prednosti koju su ljubomorno čuvali do poslednje sekunde. Kapiten gostiju Čedomir Milojević je bio najistaknutiji pojedinac gostuju sa osam pogodaka.

Ovog vikenda, „Sivac 69“ ide na megdan „Lavovima“, dok će „Apatin“ ugostiti ekipu Uba.

Izveštaji sa utakmica:

Sivac 69 – Smederevo 24:24 (10:13)

• Sedmerci: 5/5 (Sivac 69). 4/7 (Smederevo).
  • Isključenja: 10 minuta (Sivac 69). 10 minuta (Smederevo).
  • Sivac 69: Kolarić 1, Beslać 6, Džabasan, M. Dubaić, Vemić 1, Boškov, Zeljko, Slavuljica, A. Dubaić, Predojević, Popov, Čabai 10, Bogojević, Čolić, Kuprešanin 2, Kalić 4.
  • Smederevo: Stojković 1, Martić, Jevđenović, Marjanović 5, Jokić 2, Ristić 1, Milunović 5, Todorović, Živković 1, Janjušević, Mirković, Marinković 5, Zarin 2, Pešić 2.

Sinđelić – Apatin 31:28 (18:14)

• Sedmerci: 2/3 (Sinđelić). 3/4 (Apatin).
  • Isključenja: 12 minuta (Sinđelić). 16 minuta (Apatin).
  • Sinđelić: Kerkez 1, Nikolić, Grujičić, Stanković, Manjenčić 2, Stanković 8, Stanišić 3, Stojanović 10, Šljukić, Misić, Jakovljević, Ostojić 2, Zlatković 5, Samardžija, Filipović.
  • Apatin: Milićević, Braun 2, Pilipović 6, Komazec 2, Delić, Horvat 7, Gardijan 3, P. Mandić, Kovčin, Z. Mandić, Mačkić, Polovina, Milojević 8, Galfi.