Sloga i Bratstvo bez greške

FK Sloga

“Sloga” iz Čonoplje i “Bratstvo 2019” iz Prigrevice, jedina su dva tima Vojvođanskog Severa sa sva tri trijumfa u prolećnom delu šampionata. Sloga je bila bolja od ekipe Sente, dok su Prigrevčani u derbiju kola pokazali klasu u odnosu na ekipu iz Turije.

Čonopljanci su pred prepunim tribinama od starta meča krenuli silovito. Prvi pogodak postignut je u 21. minutu susreta, kada je Ričard Rajčanji doveo svoj tim do prednosti. Kapiten Sloge, Nikola Milošević, udvostručio je prednost domaćina u poslednjim trenucima prvog dela. Konačan rezultat postavio je rezervista, Gojko Pavić, pogotkom u 62. minutu meča.

Prigrevčani su lako izašli na kraj sa gostima iz Turije. U oba dela meča viđena su po dva pogotka. Nikola Vemić i Srđan Vuković pogađali u prvom, a Vlajić i Makar u drugom delu susreta.

U derbiju začelja, apatinska Mladost je remizirala sa gostima iz Bačke Palanke. Bila je ovog prilika da Apatinci uhvate korak u borbi za opstanak. Nažalost, propustili su svoju priliku. Gosti su poveli već iz prvog napada. Milanov je zatresao mrežu Markovića. Iskusni Rapaić je poravnao rezultat u 19. minutu, da bi šest minuta kasnije na Zelinčević doneo novu prednost gostima. Sredinom drugog poluvremena Đumić je postavio konačnih 2:2.

Ratkovčani su poraženi na Bačkom Petrovcu. Iako su gosti poveli u osmom minutu nastavka preko Nedeljkovića, domaćini su u poslednjih desetak minuta golovima Šproha i Božovića preokrenuli rezultat i stigla do nova tri boda.