Sloga iz Čonoplje jesenji prvak, Mladost slavila protiv Radničkog, Crvenka u evidentnoj krizi, Tekstilcu bitni bodovi

Dva kola pre kraja jesenjeg dela sezone, u Vojvođanskoj ligi Sever, Sloga iz Čonoplje osvojila je i zvanično titulu jesenjeg prvaka. To se naslućivalo još od samog starta, jer su Čonopljanci neprikosnoveni i u svakoj utakmici deluju superiorno. U prošlom, 13. kolu, Sloga je na svom terenu sa 3:0 savladala Mladost iz Bačkog Petrovca. Mrežu gostiju načeo je Purić u 15. minutu, a u 35. je sve bilo jasno, jer je Ninković povisio na 2:0. U nastavku se igralo na polovini gostiju, a bolju igru krunisao je „veteran“ Zoran Stojšić, koji je u 72. minutu postavio konačnih 3:0 i komotno se može reći da je pobeda i više nego zaslužena. Sloga ima deset bodova više od drugoplasirane apatinske Mladosti, a u subotu, od 13 časova, u Apatinu se sastaju dve vodeće ekipe na tabeli.

Mladost je slavila na Gradskom stadionu u Somboru, golovima Rapajića u 52. iz penala i Mitrovića u 62. minutu sa 2:0. Pobeda Apatinaca je očekivana jer su Somborci poslednji tim na tabeli, sa veoma slabim učinkom i samo jednim osvojenim bodom, pa čuda treba da se dogode da trener Sreten Jele Vilotić izvuče ekipu iz teškog položaja, koji je već sada najavio put u Područnu ligu. U sledećem kolu Apatinci, koji su zahvaljujući porazu ČSK Pivara ponovo na drugom mestu na tabeli, dočekuju vodeću Slogu i to je derbi kola, dok će fudbaleri Radničkog na gostovanje Tisi iz Adorjana.

Crvenka zapada sve dublje u krizu koja bi je mogla odvesti u ponor. Samo zahvaljujući slabijim rezultatima ekipa ispod „crte“, još nije u totalno bezizlaznom položaju, ali ukoliko nešto ne preuzme, sve je izglednije da će se brzo naći u društvu kome nema spasa od ispadanja. Crvenčani su ponovo poraženi i to na svom terenu od Tise iz Adorjana sa 0:2. Čvrsti gosti su čekali svoje prilike i u 72. minutu poveli iz penala preko Šicara, da bi konačan rezultat postavio Mandić u 88. minutu. Crvenčani su na 13. mestu sa isto toliko osvojenih bodova, ali ono što zabrinjava svakako je efiksanost tima, jer su u poslednje četiri utakmice primili čak 17, a nisu postigli ni jedan pogodak.

Tekstilac je znalački iskoristio prednost domaćeg terena i uknjižio veoma bitne bodove, u duelu sa Mladosti iz Turije 2:1. Na taj način su Odžačani prekinuli seriju od tri uzastopna poraza i na trenutak se odvojili od kritične zone, ali i njima, kao i Crvenki, predstoje veoma teški susreti od kojih će zavisiti dalja sudbina u Vojvođanskoj ligi. U sledećem kolu Tekstilac gostuje neugodnom Tavankutu, koji ima dobrih izgleda da se tokom proleća uključi u borbu za drugo mesto na tabeli, koje vodi u baraž za ulazak u Srpsku ligu.