Sportske vesti – opština Kula

Rukometaši Crvenke su zabeležili značajnu pobedu u 9. kolu prvoligaškog prvenstva. Izabranici Radosava Kovačevića su pred svojim navijačima pobedili Banatski Karlovac sa 25:24, poluvreme 12:9. Ako se zna da su pred ovaj susret Crvenčani ostali bez kapitena Radonjića koji je prešao u Dinamo iz Pančeva, te da u timu nije bilo krila Stokanića i Smiljanića, kao ni pozajmljenog igrača Peić-Tukuljca pribojavali su se navijači Crvenke za krajnji ishod. No, boljom igrom tokom većeg dela susreta rukometaši Crvenke su stigli do pobede, ali nije moglo bez drame. Naime, u 46. minutu su imali prednost od pet golova, da bi do bodova došli golom kojeg je Račić postigao praktično u poslednjim sekundama. Najefikasniji u redovima Crvenke bio je Dragiša Račić sa 8 golova. Naš drugi predstavnik Sivac 69 je na gostovanju u Vrbasu izgubio od Vrbas Petrola sa 32:21, poluvreme 18:12. Sivčani su otpor pružali u prvih dvadesetak minuta kada su imali dva gola zaostatka, da bi potom usledio pad u igri, što je domaćin iskoristio i ubeležio ubedljivu pobedu. Najefikasniji u redovima Sivca bio je Bošković sa 7 golova. Nakon ovog kola Crvenka je druga na tabeli sa 14, a Sivac 69 je deveti sa 7 bodova. U narednom kolu na programu je komšijski derbi, jer se sastaju Sivac 69 i Crvenka.

Završen je jesenji deo prvenstva u Somborskoj područnoj ligi. U poslednjem kolu jeseni, u opštinskom derbiju Rusin je u Ruskom Krsturu pobedio Hajduk junior sa 3:2, poluvreme 1:1. Golove za Rusin su postigli Barna, Orsag i Oros, a dvostruki strelac za Hajduk junior bio je Danojević. Fudbaleri Lipara su u Pivnicama sa Slavijom igrali nerešeno 0:0, Mladost iz Kruščića je u Somboru od ŽAK-a izgubila sa 4:0, a u derbiju začelja u Bačkom Gračacu domaćin Borac je pobedio Polet iz Sivca sa 3:1. Hajduk junior je jesenji deo prvenstva završio na trećem mestu na tabeli sa 27 bodova, Rusin je šesti sa 25, Mladost deseta sa 19, Lipar jedanaesti sa 18, a Polet petnaesti sa 8 osvojenih bodova. Prolećni deo prvenstva u Somborskoj područnoj ligi će početi sredinom marta naredne godine.

U 8. kolu prvenstva u Prvoj srpskoj ligi obe ekipe iz naše opštine su poražene. Košarkaši Crvenke su pred svojim navijačima izgubili od Topole iz Bačke Topole sa 93:71, dok su košarkaši Hajduka na gostovanju u Srbobranu izgubili od vodećeg Akademika sa 102:83. Kuljani su trenutno osmi na tabeli sa 3 pobede i pet poraza, dok su košarkaši Crvenke poslednji sa jednom pobedom i sedam poraza. U narednom kolu košarkaši Hajduka dočekuju Novu Pazovu, dok Crvenka ide u goste Staroj Pazovi.

U 9. kolu prvenstva u Drugoj Srpskoj ligi košarkaši Sivca su u Futogu izgubili od vodeće ekipe na tabeli Mladost Veternik sa 110:56. Sivčani su jedanaesti na tabeli sa 2 pobede i pet poraza, a u narednom kolu dočekuju ekipu Budućnosti iz Novog Sada.

Kuglaši Hajduka su u 12. kolu prvenstva u Prvoj vojvođanskoj ligi pred svojim pristalicama pobedili ekipu Slovena iz Rume sa 7:1 u poenima, odnosno 3247:3063 u oborenim čunjevima. Najvredniji rezultat u ekipi Hajduka ostvario je Velimir Joković koji je oborio 578 čunjeva. Kuglaši Hajduka su trenutno četvrti na tabeli sa 17 bodova. Ovim susretom završen je prvi deo kuglaškog prvenstva, a drugi će početi u februaru naredne godine.

Sportske vesti su objavljene i preuzete sa sajta opštine Kula.