Sportski rezultati

Pobede odbojkašica

Prethodnog vikenda odbojkašice Apatina ostvarile su maksimalnu pobedu u Inđiji ,u prvoj utakmici četvrtfinala kadetskog prvenstva Vojvodine.

Apatinke su odigrale sjajno celu utakmicu i na kraju zasluženo pobedile sa 3:0 u setovima .

Revanš utakmica je na programu narednog vikenda, a kadetkinjama odbojkaškog kluba Apatin je potreban jedan osvojen set da bi izborile plasman na finalni turnir kadetskog prvenstva Vojvodine.

Prigrevčanke su bile uspešne u prvom kolu plej-ofa i kao gošće savladale Wolfland iz Karavukova sa 3:1. Nakon ove pobede odbojkašice iz Prigrevice se nalaze na drugom mestu na tabeli Druge vojvođanske lige.

U narednom kolu Boom Volley gostuje u Odžacima ekipi Gox-in.

Izvor: Radio Dunav

Bratstvo pobedilo Slogu iz Temerina

Fudbaleri Bratstva su u okviru 18. kola Srpske lige Vojvodine savladali ekipu Sloge iz Temerina sa 2:0 (1:0). Razlika u kvalitetu se videle već u prvih 15ak minuta u kojima je domaćin dominirao igrom i stvarao šanse, ali su gosti uspeli da odolevaju sve do 25. minuta kada Šveljo donosti prednost Prigrevčanima i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvreme donosi istu sliku sa terena, Bratstvo napada, a Sloga se brani. Ređale su se šanse jedna za drugom, da bi nakon odlične akcije domaćina sudija posle prekršaja u šesnaestercu gostiju dosudio penal koji Vuković pretvara u pogodak i donosi svom timu prednost od 2:0, igrao se 77. minut.

Moglo je Bratstvo postići još nekoliko golova, ali su mreže do kraja meča mirovale. Prigrevčani narednog vikenda gostuju u Beočinu ekipi Cement.

Omladinac iz Novih Banovaca je savladao ekipu Radničkog iz Šida i tako zadržao bod prednosti u odnosu na Bratstvo, ali su Banovčani u sledećem kolu slobodna ekipa i biće to prilika da Bratstvo pobedom preuzme prvo mesto barem na kratko.

Mladost poražena u Karavukovu

Fudbaleri Mladosti su prethodnog vikenda poraženi na gostovanju u Karavukovu od ekipe Polet sa 3:1(2:0). Zaslužena pobeda domaćina koji nije prikazao toliko dobru igru koliko to rezultat pokazuje, ali su gosti imali dan za zaborav i to je bilo dovoljno da domaćin osvoji sva tri boda. Jedini pogodak za Apatince delo je Veljka Đumića koji je nakon centaršuta dobro reagaovao i postigao gol glavom.

Mladost će i u narednom kolu gostovati ovaj put u Pačiru ekipe Bačke koja se nalazi na 10. mestu sa 24 osvojena boda.

Favorit odneo bodove iz Apatina

ŽKK Apatin dočekao je na stazama kuglane banje Junaković lidera na tabeli ekipu Kristal iz Zrenjanina koji je posle velike borbe uspeo da savlada Apatinke sa 6:2. Bodove za domaćina osvojile su Suzana Pajić i Snežana Petrović, ali to nije bilo dovoljno da se ozbiljnije ugrozi odlična ekipa Kristala za koju nastupa jedna igračica iz Apatina, Zorica Brać.

Nakon ovog poraza ŽKK Apatin zauzima sedmo mesto na tabeli Super lige Srbije, dok je Kristal na deobi prvog mesta sa ekipom SPC Vojvodina.

Olimpik osvojio Mini Maksi ligu

Fudbaleri Olimpika uspeli su da ponove istorijski uspeh iz 2015. godine kada su prvi put postali prvaci države u okviru Mini Maksi Lige Srbije.

Juče je u Šapcu održan završni turnir za prvaka Srbije za generaciju 2004. Posle osvajanja SOS lige u Somboru, Mini Maksi Lige u Odžacima, prvenstva Vojvodine u Novom Sadu sada je osvojeno i državno prvenstvo u Šapcu. Na turniru je učestvovalo 9 najboljih ekipa podeljenih u tri grupe po tri ekipe. Olimpik je i grupnoj fazi zabeležio dve ubedljive pobede rezultatima 9:2 i 8:3. U finalnom trijagonalu pored Olimpika sastali su se domaca ekipa Ofk Šabac i Pčelinjo iz Loznice. U oba meča apatinski Olimpik je demonstrirao kvalitet i zabelezio pobede 5:3 i 4:3 i tako postao prvak Srbije po drugi put u istoriji.

Ovo je ogroman uspeh trinaestogodišnjih aptinskih fudbalera koji su morali Mini Maksi Ligu ove godine da igraju u Odžacima umesto u Apatinu kako je ranijih godina bio slucaj, ali to njima nije predstavljao problem već su imali još jedan motiv više.

U subotu u balonu u Somboru generacija Olimpika rođena 2005. godine uspela je da osvoji SOS ligu sa 13 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca. U završnom meču savladana je odlicna ekipa FK Tsc iz Bačke Topole rezultatom 4:3.

U okviru SOS lige u Somboru generacija 2006. u konkurenciji 16 ekipa zauzela je odlično drugo mesto sa samo jednim bodom zaostatka za prvoplasiranom ekipom.

U dosadašnjem delu takmičenja Sos lige ucinak Olimpika je dva prva mesta i jedno drugo mesto.

Podela bodova u derbiju Područne fudbalske lige Sombor

Duel 18. kola između drugoplasirane ekipe na tabeli i lidera iz Bačkog Petrovca na stadionu BSK-a pratilo je više od 300 gledalaca. Domaći tim je imao terensku inicijativu na početku utakmice, a u tom periodu viđeno je i nekoliko prilika za gol.

Najbolju je u 19. minutu imao igrač BSK-a Sušić, ali je slabo reagovao pred golom Mladosti i golman gostiju je njegov udarac sa nekoliko metara odbranio nogom. Vodeći gol za BSK postigao je Petar Agbaba u 33. minutu, nakon jedne dobro izgrađene akcije domaćina. Usledila je zatim prva izgledna prilika za goste, kada je u 42. minutu Babić pogodio stativu, da bi u nadoknadi vremena prečka sprečila fudbalera domaćih Božića da se upiše u strelce.

U većem delu drugog poluvremena igralo se na polovini Brestovčana koji su iz kontranapada vrebali gol gostiju. Već na početku tog dela utakmice, u 49. minutu, beležimo dobru priliku Trojanovića iz Mladosti. Zatim je Vlajić (BSK) pogodio prečku u 81. minutu, a nekoliko minuta kasnije šansu utakmice imao je Agbaba koji je bio neprecizan pred protivničkim golom i tako propustio priliku da duplira prednost svoje ekipe.

Šok za domaće navijače usledio je u 89. minutu kada je glavni sudija Marko Mirković iz Kule svirao penal za ekipu Mladosti posle prekršaja nad jednim od gostujućih igrača u šesnaestercu Brestovčana. Kanja je sa bele tačke savladao nemoćnog golmana Ignjatovića koji je do tog trenutka bio siguran na golu domaćih.

Arbitar je ubrzo nakon penala odsvirao kraj susreta, tako da nije više bilo vremena za promenu rezultata. Gosti su osvojeni bod slavili kao pobedu, jer su neporaženi pregrmeli najteže gostovanje u prvenstvu, a Brestovčanima samo ostaje da žale za propuštenim prilikama.

Mladost je nakon ovog kola zadržala bod prednosti u odnosu na BSK, a te dve ekipe boriće se do kraja prvenstva za plasman u viši rang. Ekipa iz Bačkog Brestovca u narednom kolu gostuje Rusinu u Ruskom Krsturu.

Borac bolji od Lipara

U Bačkom Gračacu Borac je danas dočekao ekipu Lipara, a domaćini koji se bore za opstanak u društvu područnih ligaša ostvarili su važnu pobedu. Završeno je rezultatom 3:0 za ekipu Borca. Dvostruki strelac bio je Bogunović, dok je treći gol delo Žegarca. Domaći tim je od 21. minuta igrao sa igračem više, a Gračani su imali i jedan neiskorišćeni penal u prvom poluvremenu. Borac narednu prvenstvenu utakmicu igra protiv Mladosti u Bačkom Petrovcu.

Rezultati ostalih susreta 18. kola: Hajduk Junior – Terekveš 0:3, Stari grad – Polet Sivac 1:0, Hercegovac – OFK Šikara 2:2, Budućnost – Mladost Kruščić 6:1, ŽAK – Rusin 0:2 i Slavija – Krila Krajine 1:3.

Izvor: Radio Odžaci

Poraz košarkaša Odžaka od Slobode NS

U 22. kolu Druge regionalne lige “Sever” za košarkaše ekipa Odžaka dočekala je Slobodu NS iz Novog Sada. Gosti su slavili rezultatom 62:80 (17:17, 16:16, 14:23, 15:24).

Košarkašima Odžaka je to šesnaesti poraz u prvenstvu, a u narednom kolu će ponovo biti domaćini kada će ugostiti ekipu Velike Kikinde.

Rezultati ostalih utakmica: Velika Kikinda – Kadet 78:67, Tisa – Bagljaš 83:61, Star – Petrovgrad 88:86, Budućnost – Sivac 83:78 i Karađorđevo – SO koš 75:70.

Tabela: Mladost Veternik 18-2, Budućnost 17-3, Star 15-6, Velika Kikinda 15-5, Tisa 13-8, Sloboda NS 13-7, Petrovgrad 8-12, Bagljaš 7-13, Kadet 5-16, Sivac 6-14, Karađorđevo 6-13, SO koš 4-16, Odžaci 4-16.